Martin Sýkora Hokej

Kamzíci v príprave nestačili na Liptákov: Šarvátky a dravosť mladých hokejistov

Popradskí hokejisti postupne naberajú na zápasových obrátkach. V príprave sa už po druhý krát stretli s chlapcami z Liptovského Mikuláša, ktorým podľahli.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci v príprave nestačili na Liptákov: Šarvátky a dravosť mladých hokejistov

Prevaha kamzíkov v prvej tretine

Od úvodných minút dominovali domáci hráči, ktorí viackrát zavreli súpera do vlastného útočného pásma. “Kamzíci” mali v prvej desaťminútovke dve obrovské šance, ale v oboch prípadoch zlyhali na dobre chytajúcom brankárovi Križanovi. V 12. minúte sa za nedovolené bránenie ocitol na trestnej Marcinko. Popradskí hokejisti využili hneď prvú početnú výhodu. Po vyhratom buly sa pred bránkou najlepšie zorientoval Lichanec, bývalý hráč Liptákov, ktorý poslal puk za chrbát brankára Križana.

Otočenie zápasu v druhom dejstve

V samotnom úvode druhej časti sa do obrovskej šance dostal Sukeľ, ktorý v nájazde nenašiel recept na brankára Popradu. V 25. minúte sa v dobrej šanci ocitol Lichanec, ale ten ani na trikrát nepretlačil puk cez betón brankára Križana. Prvý gól Liptákov prišiel v 28. minúte. Moravčíkov nahodený puk skončil v popradskej bráne. Netrvalo dlho a zverenci Róberta Spišáka otočili zápas vo svoj prospech. Strelu Nemca Pajpach ešte dokázal zlikvidovať, ale na následnú dorážku Števuliaka už nemal nárok.

Tlak bez gólu a konečná prehra

Začiatok tretej tretiny bol z oboch strán opatrný a bez vážnych šancí. V 48. minúte prenikol skvelo do útočného pásma súpera Števuliak, presnou prihravou našiel Sukeľa, ktorý namieril presne pod hornú tyč. Netrvalo dlho a Poprad znížil na 2:3, po tom čo Štrauch tečoval nahodený puk do mikulášskej brány. V závere si domáci vypracovali výrazný tlak, ale skórovať sa im nepodarilo.

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 11. Lichanec, 48. Štrauch – 27. Moravčík, 33. Števuliak, 47. Sukeľ

HK Poprad: Pajpach – Cutting, Kurali, Dinda, Fabian, Pokovič, Potekhin, Themár, Šterbák – Lapšanský, Zagrapan, Štrauch – Kroták, Troliga, Lichanec – D. Bondra, Gašpar, Matej Paločko – Výhonský, Ježek, O. Mikula
MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan (Pravda) – Moravčík, Mezovský, Oravec, Kuric, Vybíral, Sukeľ, Cibula, Števuliak, Piatka, Kadlubiak, Rušin, Brezniak, Nemec, Marcinko, Oško, Lištiak, Šiška

Róbert Spišák (tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš): „Pribrzdilo nás zbytočné oslabenie. Dostali sme sa pod tlak, kde nás súper prestrieľal. V druhej tretine sme hru vyrovnali. Prišli sme s mladým mužstvom, som rád ako zápas zvládli. Chceli sme hrať záver na istotu, neurobiť chybu, ale tá prišla v podobe faulu. Je to prípravný zápas a práve na takýchto veciach sa učíme. V posledných minútach dostali priestor najmladší hráči, ktorý to perfektne zvládli.“

Petr Jonák (tréner HK Popad): „Dnes sa ukázalo, že v tíme máme veľkú silu keď hráči zaberú, čo sa ukázalo najmä pri obrovskom tlaku v poslednej desaťminútovke. Súper využil všetky väčšie gólové príležitosti, dobre bránil a tak je výsledok taký aký je. Čo sa týka disciplíny, šarvátky a nervy patria k hokeju, avšak len v správny čas. Určite nám nepomohlo množstvo oslaboviek najmä v poslednej tretine. Dnešný zápas nám dal určite viac. Aj keď je výsledok pre nás nepriaznivý, na prípravný zápas sme odohrali dobrý zápas a ukázala sa sila nášho mužstva. Zatiaľ skúšame formácie a tak tomu bude ešte aj v najbližších dvoch týždňoch. Teraz nás v utorok čaká Žilina a potom už super mužstvá na Tatranskom pohári.“

PREČÍTAJTE SI AJ: Tatranský pohár sa blíži: Poznáme časy a rozlosovanie zápasov