Kamzíci zaváhali. Martin sa dočkal prvého víťazstva nad Popradom

Súboj priniesol od úvodnej minúty zaujímavý hokej s rýchlymi akciami na oboch stranách. Podtatranci pôsobili lepším dojmom, domáci však technické nedostatky nahrádzali maximálnou bojovnosťou.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci zaváhali. Martin sa dočkal prvého víťazstva nad Popradom

V 2. minúte strelu Themára vyrazil Sidor len pred seba, najlepšie sa pred ním zorientoval Važan a otvoril skóre. V ďalších minútach boli hostia nebezpečnejší a brankár Čech sa musel mať na pozore. Jeho umenie postupne preverili Lapšanský, Mlynarovič, Brejčák či Takáč. Zato domáci mali vychýlenú mušku a viackrát mierili len vedľa bránky. V 12. minúte stálo pri martinských hokejistoch šťastie, keď Paločkova strela skončila na ľavej žŕdke. O tri minúty neskôr zaváhal Fujerík, po peknej individuálnej akcii netrafil Sidorovu bránku.

V 22. minúte sa nádherne preštrikoval pred Sidora Markovič, gólman hostí však jeho sólo vychytal. Podobne dopadol o minútu neskôr aj Sýkora, ktorý úplne sám strostkotal na Čechovi. V polovici stretnutia sa dokázal na dvakrát z blízka presadiť Ďatelina a oduševnene bojujúci Martin odskočil Popradu na rozdiel dvoch gólov. Výborne chytajúci Čech si v 39. minúte poradil s pokusom Sýkoru, a potom dve strely Cígera vychytal aj pozorný Sidor na druhej strane.

V tretej časti hry hostia pridali a chvíľami poriadne zatlačili domácich do defenzívy. V 42. minúte ešte Paločko s Krotákom nedotlačili puk do martinskej bránky, podarilo sa to až Mlynarovičovi o dve minúty neskôr. Zdalo sa, že domácich to zlomí, ale opak bol pravdou. V 49. minúte prekonal Klíma Sidora a Martin opäť viedol o dva góly. Dobre hrajúcich domácich to povzbudilo a v 52. minúte Galamboš poistil vedenie na konečných 4:1. Martinskí hokejisti veľmi dobre takticky zvládli aj záver duelu a po piatich prehrách sa zaslúžene dočkali prvého víťazstva nad Popradom v tejto sezóny.

Daniel Babka, tréner Martina: „Po víťazstve vo Zvolene sme aj dnes podali najmä v druhej a tretej tretine výborný výkon. Po slabšej prvej tretine a dohovore v kabíne sme sa zlepšili. Po znížení hostí sme sa chvíľu strachovali o výsledok, ale upokojil nás tretí gól. Celý duel nás držal nad vodou brankár Čech. Víťazstvo nás teší, veď Poprad sme zdolali prvý raz v ročníku.“

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Začali sme dobre, v úvode sme mali aj dobrú príležitosť, ale pri treťom striedaní sme po chybe inkasovali. Odvtedy nám viazla kombinácia, nepresadzovali sme sa v osobných súbojoch a ťahali za kratší koniec. Horíme na koncovke, bez strelených gólov nemôžeme pomýšľať na lepší výsledok.“

MHC Mountfield Martin – HK Poprad 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 2. Važan, 31. Ďatelinka, 49. Klíma, 52. Galamboš – 44. Mlynarovič. Rozhodovali: Baluška, Jura – Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 3:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1500 divákov

MHC Mountfield Martin: Čech – Novotný, Matejka, Ďatelinka, Rusina, Tupý, Brcko, Popela, Perniš – L. Klíma, Fujerík, Cíger – Markovič, Galamboš, Suja – Themár, Kolena, Važan – Šugár, Dírer, Zlocha

HK Poprad: Sidor – Brejčák, Gaborčík, Kurali, Fabian, Makovský, Dinda, Látal – Sýkora, Vaic, Lapšanský – Paločko, Mlynarovič, Kroták – Drábek, Štrauch, Takáč – Gápa, Belluš, Nagy