Hokejisti HK Poprad triumfovali v treťom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipsport extraligy na domácom ľade nad HC Košice 4:2. V sérii hranej na štyri víťazstvá znížili stav na 1:2.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci zdolali v treťom zápase play-off Košice 4:2. Výhru Popradu si vychutnalo 4000 divákov

Už v 2. minúte preveril pozornosť košického gólmana Jabrocký, ale Hylák prikryl puk. O dve minúty neskôr nebezpečne vypálil hosťujúci Jokeľ, Sidor však výborne zasiahol lapačkou. Košičania otvoril skóre duelu v 6. minúte, keď sa v oslabení dostal k dorážke Haščák a nekompromisne skóroval – 0:1. Už o 21 sekúnd neskôr vyrovnal Hvila, ktorý zužitkoval prihrávku Balána – 1:1. „Kamzíci“ mohli znova skórovať aj v 7. minúte, ale Vaic netrafil dobre puk po krížnej prihrávke Stalsa. V 10. minúte zamestnával Sidora Jenčík, s jeho zakončeniami si popradský gólman poradil. Misky váh mohol v 12. minúte nakloniť na popradskú stranu Vandas, v dobrej pozícii iba tesne minul priestor Hylákovej bránky. Obidve družstvá si ešte do konca prvej tretiny vypracovali viacero šancí, brankári však podržali svojich spoluhráčov. Najmä v 18. minúte sa po zakončení Balána blysol pohotovým zákrokom Hylák. Počas prvej tretiny sa hral rýchly hokej s množstvom streleckých príležitostí, na ľadovej ploche sa dohrávali osobné súboje a neraz to medzi hráčmi poriadne iskrilo.

Vstup do druhej dvadsaťminútovky vyšiel Popradčanom, ktorí sa po dorážke Smotrilu v 24. minúte ujali po prvý raz vedenia – 2:1. Košičania mohli odpovedať v 28. minúte, po strele Jokeľa však Sidor skryl puk vo svojej lapačke. V ďalšom priebehu si vypracovali sériu streleckých príležitostí domáci hokejisti, ale Jabrocký, Vaic, Vandas a po ňom v 32. minúte ani Balán nedokázali prekonať Hyláka. „Oceliari“ mali k dispozícii i presilovú hru o dvoch hráčov, Sidor podržal svoj tím. V závere druhej tretiny ešte tvrdo vypálil domáci obranca Daniel Brejčák, puk však minul priestor popradskej bránky.

Ofenzívnu aktivitu si „kamzíci“ preniesli i do záverečného dejstva a v 41. minúte potešil fanúšikov na popradskom štadióne Vandas, ktorý šikovne prekonal košického brankára – 3:1. Ich súper odpovedal v 47. minúte po tvrdej strele Pašeka, keď poslal puk do popradskej siete pomedzi Sidorove betóny – 3:2. Aktivita sa preniesla na hokejky Košičanov, no nevyužili ani ponúknutú početnú výhodu. V 49. minúte sa ocitol v dobrej šanci Stals, Hylák znova dobre zasiahol. Obidve družstvá sa snažili neurobiť chybu v defenzíve a pokúšali sa o rýchle protiútoky. Od 54. minúty mali hostia z Košíc k dispozícii presilovú hru, ale „kamzíci“ ich nepustili do výraznejšieho zakončenia. Naopak, na začiatku 59. minúty inkasovali z hokejky Hvilu štvrtý gól – 4:2. Nepomohla im už ani hra bez brankára a Popradčania znížil stav série na 1:2.

HK Poprad – HC Košice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Hvila (Balán), 24. Smotrila (Stals), 41. Vandas (Balán), 59. Hvila (Vandas, Balán) – 6. Haščák (Deyl, Slovák), 47. Pašek (Jenčík, Haščák). Rozhodovali: Jonák, D. Konc – Gajan, Smrek, vylúčení: 8:8, navyše: Martin Chovan (Košice) a Fabian (Poprad) 5+DKZ presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 3926 divákov.

HK Poprad: Sidor – Šterbák, Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, Devečka, Fabian, Kurali, Jáchym – Vandas, Balán, Hvila – Buc, Klouda, Jabrocký – Vaic, Stals, Smotrila – Paločko, Stanfield, S. Takáč
HC Košice: Hylák – Cebák, Deyl, Kolba, Macejko, Novák, Šeda, Martin Chovan, M. Takáč – Haščák, Pašek, Jenčík – Jokeľ, Slovák, Novotný – Matis, Marcinko, Hričina – Gmitter, Matúš Chovan, Mlynarovič