Kamzíci zopakovali výkon z prvého kola. V Skalici vyhrali 5:0

Skalica nastúpila po reprezentačnej prestávke pod taktovkou nového trénera Martina Pešouta. Hneď prvý zápas však staronovému trénerovi nevyšiel. Poprad zaknihoval tretiu výhru nad Skalicou v sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíci zopakovali výkon z prvého kola. V Skalici vyhrali 5:0

Úvodné minúty priniesli dve šance hostí, ktoré s vypätím síl vyriešil Kotvan. Jednu sľubnú šancu domácich mal Preisinger, no Nikkilä bol na mieste. Popradčania o poznanie lepšie kombinovali a mali rýchlejší prechod do útoku. V 8. minúte mohol, skórovať Pálffy z nariadeného trestného strieľania za faul naňho, no jeho pekný blafák skončil na žŕdke brány popradského brankára. Po tomto momente pritlačili domáci, no popradská obrana odolala. Hostia sa ujali vedenia v 12. minúte, keď hrubú chybu obrancu Srnca premenil Hvila. V nasledujúcej minúte spálil dobrú šancu Sloboda, keď dostal ideálnu prihrávku od Holoviča spoza popradskej bránky. Domáci mali ďalšie šance, no ani Pálffy, ani Jurík neskórovali. Hostia využili na jednogólový náskok chybu domácej obrany.

V 22. minúte bol vylúčený Hosťujúci Balán, no jedinú šancu domácich spálil Pállfy, keď trafil Nikkiläove betóny. Hra bola v tejto časti rozháraná, plná nepresností na oboch stranách. Na 2:0 zvýšil pre hostí peknou strelou nad Kotvanovu lapačku Buc. Hostia boli o poznanie nebezpečnejší v útočnej fáze, domácim viazla súhra, za kratší koniec ťahali aj v osobných súbojoch s fyzicky lepšie disponovanými Podtatrancami. V 36. minúte sa pohral s obranou domácich opäť Buc, ktorý bez problémov zvýšil na 3:0 pre hostí.

V tretej časti zápasu už hostia útočili menej ako predtým, no bez problémov kontrolovali vývin zápasu. Na 0:4 zvýšil v 48. minúte Hvila a domáci sa tak dostali do pozície sparring partnera pre rozbehnutého súpera. Na konečných 5:0 uzavrel skóre zápasu bez problémov po zmätkoch v obrane Tomas. Premiéra trénera Pešouta na skalickej lavičke sa nevydarila.

HK 36 Skalica – HK Poprad 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 12., 48. Hvila, 32., 36. Buc, 56. Tomas. Rozhodovali: J. Konc – J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 0:1, navyše: 24. Balán (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1422 divákov.