Martin Sýkora Hokej

Kamzíkom došla víťazná para: Vo Zvolene prehrali už tretí krát za sebou

Najvyššia slovenská súťaž pokračovala v nedeľu (29.1.) 41. kolom. Popradčania cestovali na nepríjemný zvolenský ľad, odkiaľ sa nakoniec vrátili bez bodu.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíkom došla víťazná para: Vo Zvolene prehrali už tretí krát za sebou

Hosťom parádne vyšiel úvod stretnutia. Hneď z prvej akcie vsietili gól, keď sa po prihrávke Mlynaroviča z pravej strany šikovnou strelou presne k žrdi presadil Svitana. Vedenie mohol v tretej minúte zvýšiť Bjalončík. Hvila poslal puk pred bránku, Bjalončík však zblízka nedal. Domáci následne ožili, pekný prienik i koncovku predviedol Špirko, ale nebol úspešný. Popradčania potom nevyužili presilovku, čo ich mohlo mrzieť, pretože v 10. minúte z medzikružia parádne vystrelil spoza protihráča Coffman a vyrovnal. Stav mohol otočiť Kytnár, dobre dobiedzal pred brankárom Kováčom, ale podarilo sa to až Drgoňovi v početnej výhode o dvoch hráčov. Z ľavej strany poslal puk do odkrytej bránky súpera – 2:1. V závere prvej tretiny najprv úplne voľný Kundrík zoči – voči Nieminenovi ani na trikrát nedal, po ňom si nakorčuľoval dopredu na opačnej strane Šišovský, ale vo finálnej fáze mieril iba do žŕdky.

V 2. tretine pridali hokejisti spod Pustého hradu už bez zraneného Puliša tretí gól v 24. minúte. Po strele Kováčika Kytnár z dorážky síce nedal, ale puk sa dostal pred Špirka, ktorý si už zblízka pred odkrytou bránkou poradil. Popradčania teda zvýšili obrátky, mali niekoľko sľubných akcií i presilovku, počas nej však nehrozili a to domácich nakoplo. Znovu prevzali iniciatívu, ale brankára Kováča nepokorili ani Kytnár či Ťavoda. Hostia z ničoho nič zdramatizovali duel sekundu pred druhou prestávkou. König vypálil od vlastnej obrannej čiary a puk skončil za prekvapeným Niemninenom.

Do tretej tretiny išli domáci v bránke už so Šimkom a rýchlo odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov. Postaral sa o to Coffman strelou z pravej strany – 4:2. Podtatranci však znovu znížili v presilovke o dvoch hráčov. Najprv Fabian strieľal do žŕdky, o pár sekúnd sa však k odrazenému puku dostal Abdul a z medzikružia trafil presne. Zvolenčanov to nepoložilo a už v pätici opäť zvýšili vedenie. Ujala sa prihrávka Kelemena spoza bránky pred ňu, kde číhal V. Fekiač – 5:3. „Bryndziari“ mali aj ďalšie skvelé príležitosti na zveľadenie skóre, avšak Obdržálek, Šišovský, Ťavoda, Matis ani Ulrych recept na Kováča nenašli.

HKM Zvolen – HK Poprad 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly: 10. Coffman (Ross, Obdržálek), 14. Drgoň (Steén, Coffman), 24. Špirko (Kytnár, J. Kováčik), 41. Coffman (Drgoň), 47. V. Fekiač (Kelemen, Matis) – 1. Svitana (Mlynarovič, König), 40. König (Hvila, D. Brejčák), 46. Abdul (Fabian). Rozhodovali: D. Konc, Jonák – Tvrdoň, Kollár, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny: Zvolen od 21.min bez Puliša, 41. Šimko za Nieminena, 1189 divákov.
Zvolen: Nieminen (41. Šimko) – Ťavoda, Kováčik, Ulrych, Hraško, Ross, Drgoň, T. Bokroš, Zeleňák – Matis, Kytnár, Kelemen – Puliš, Špirko, Šišovský – Coffman, Steén, Obdržálek – Török, V. Fekiač, Martin Ďaloga
Poprad: V. Kováč – König, Brejčák, Fabian, Petran, Krempaský, Ježek – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Heizer, Buc – Kundrík, Vartovník, Bondra – Hvila, Bjalončík, Matej Paločko

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Herne sme boli lepší, ale úvodný gól naštartoval Poprad. Rozbiehali sme sa pomalšie, no dokázali sme ísť do vedenia. Škoda toho zvláštneho inkasovaného gólu na 3:2. Bál som sa, čí nás neutlmí, ale v tretej tretine sme si to ustrážili. Mali sme zápas pod kontrolou, mohli sme pridať aj viac gólov. Vytvorili sme si tlak, ale pri niektorých situáciách sme špekulovali. S výkonom mužstva som však spokojný. Mali sme dobrú medzihru, dobre sme aj korčuľovali, hráči vedeli o sebe a vyhrávali osobné súboje, videli sa na ľade, čo bol základ úspechu.“
Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Ani nie je čo hodnotiť. Zvolen zaslúžene vyhral, prevýšil nás vo všetkých činnostiach, vyhrával osobné súboje, posilňovali priestor pri mantineli, kde bol puk, kde sa diala hra. Štvrtýkrát po sebe nás pokoril Coffman. Tento hráč je na neudržanie, nevieme ho eliminovať. My sme podali asi najhorší výkon v sezóne. Chýbali nám siedmi hráči základnej zostavy kvôli chorobe a zraneniam. Šancu dostali juniori, ale tí zaplatili mladícku daň. Zbierajú iba skúsenosti.“