Martin Sýkora Hokej

Kamzíkom na dolniakoch ruže nekvitli: Nové Zámky nepustili ani bod!

V 9. kole najvyššej slovenskej hokejovej ligy cestovali popradskí kamzíci do Nových Zámkov s cieľom bodovať. Misia sa nepodarila, domov sa vrátili bez bodu.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíkom na dolniakoch ruže nekvitli: Nové Zámky nepustili ani bod!

Ligový zápas, ktorý bol zároveň finále Vyšehradského pohára, začali domáci veľkou príležitosťou už po niekoľkých sekundách hry. Nejezchleb s Hruškom sa dostali do brejku, no druhý menovaný nezakončil ideálne. Na druhej strane unikla dvojica Macík – Bjalončík, ale Košarišťan bol pozorný. V úvodnom dejstve sa v Nových Zámkoch hral svižný a bojovný hokej a skóre sa zmenilo po prvý raz v 8. minúte. Košarišťan stihol ešte Koyšove zakončenie bekhendom vyraziť, no na Bondrovu dorážku bol už prikrátky. Domácim sa podarilo vyrovnať ešte v tej istej tretine, keď presná Novákova prihrávka našla Zbořila a ten bez problémov poslal puk do siete.

Aj v druhej tretine pokračoval rýchly hokej. Boli to práve domáci hokejisti, ktorí mohli viackrát strhnúť vedenie na svoju stranu, no žiadnu z akcií nedoviedli do zdarného konca. V 36. minúte putoval na trestnú lavicu autor úvodného gólu, ale neujali sa ani pokusy Štraucha a Hrušku. Popradčania vzápätí pykali za zlé striedanie, ani to však na skóre nič nezmenilo.

V 45. min si pekným prienikom vypýtal faul domáci Jakúbek, no ani táto početná výhoda gól nepriniesla. Najbližšie k nemu bola Hruškova presilovková formácia. Tlak Novozámčanov pokračoval, Ručkay pálil z prvej spomedzi kruhov nad Vošvrdovu bránu. Zhruba v polovici tretej tretiny dostali domáci za Bjalončíkov zákrok na Nováka výhodu 5-minútovej presilovky, ktorú však skrátilo Kudlovo vylúčenie. Pri hre 4 na 4 sa nakoniec domáci dočkali. Andersons nahodil od modrej puk na bránku, kde ho do siete tečoval Fábry. Vďaka výhre si tak domáci odniesli zo zápasu nielen tri body, ale i celkové víťazstvo vo Vyšehradskom pohári.

MHC Mikron Nové Zámky – HK Poprad 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 20. Zbořil (Novák, Bajtek), 52. Fábry (Andersons, Bajtek) – 8. Bondra (Koyš). Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. – Kollár, Rojík, vylúčení: 4:10 na 2 min, navyše Bjalončik (Poprad) 10 min osobný trest, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0.
MHC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Juraško, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Videlka, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek
HK Poprad: Vošvrda – Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, Kozák, Fabian, Erving, Česánek – Belluš, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Paukovček, Takáč – Koyš, Heizer, Zagrapan – Macík, Bjalončík, Paločko

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Zápas bol špecifický, hralo sa o ligové body aj o pohár. Bol to ťažký zápas, súper bol veľmi zdatný, hralo sa hore-dole. Na oboch stranách bolo strašne veľa šancí. Obaja brankári boli vynikajúci. Tešíme sa z víťazstva vo Vyšehradskom pohári bez prehry. Pevne verím, že nás to povzbudí. Chýbalo však to vyvrcholenie – odovzdanie víťazného pohára pred našimi fantastickými divákmi. Aj my, aj diváci sme si to zaslúžili.“
Roman Stantien, tréner Popradu: „Myslím si, že diváci mohli byť spokojní. Videli rýchly, agresívny hokej. Na jednej i druhej strane bolo more šancí. V oslabeniach nás súper vždy dostával pod tlak a vytváral si šance. Perfektný výkon nášho brankára nás stále držal v zápase. Chalani išli stále na 100 percent, čakali sme na nejaký brejk, no nedostávali sme sa do nich. Opäť sa ukázala naša slabina v zakončení. Keď sme sa nadýchavali na posledných 10 minút, prišiel náš faul na 5 minút a ustáli sme aj to. Musím len pogratulovať trénerovi domáceho mužstva k výhre.“