Martin Sýkora Hokej

Kamzíkov čaká ďalšia fáza prípravy: Try out skončil zaujímavo

Popradskí hokejisti zažívajú na svoje pomery zaujímavú prípravu. Absencia vlastného ľadu, nový tréner a trendový spôsob skladania družstva - prvá fáza skončená.

Ilustračný obrázok k článku Kamzíkov čaká ďalšia fáza prípravy: Try out skončil zaujímavo
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Hokejový „try out“ pre hráčov, ktorí majú záujem hrať za HK Poprad, sa vo štvrtok skončil. Tréneri Petr Jonák a Ľudovít Jurinyi pozvali do spoločnej prípravy s A-mužstvom niekoľko hráčov, ktorí na kempe najviac zaujali.

Prekvapili mladíci

Trénerov milo prekvapili popradskí mladíci Filip Vašaš a Rastislav Václav, ktorí majú reálnu šancu na miestenku v prvom tíme Popradu. „Sú to dvaja popradskí hráči, ktorých úroveň nás veľmi milo prekvapila. Na budúci týždeň pravdepodobne podpíšeme kontrakt s obrancom Pokovičom, ktorý nás tiež zaujal. Do ďalšej fázy prípravy počítame aj s "čecho-rusom“ Michailom Potechinom. V spojení sme aj s Richardom Lelkešom, s ktorým je to otázka vzájomnej dohody. Do ďalšej fázy spoločnej prípravy sme pozvali aj zopár ďalších hráčov, ich mená však zatiaľ neprezradím," povedal tréner HK Poprad Petr Jonák.

Upútal Bondra

Český tréner zdôraznil, že hráči vybraní z „try outu“ ešte automaticky nemajú istú zmluvu s popradským klubom. Podľa šéfa realizačného tímu bude dôležité ako sa ukážu v príprave s A-mužstvom, resp. v prípravných zápasoch. Okrem spomínaných hráčov sa počas „try outu“ v dobrom svetle ukázal aj syn slovenskej hokejovej legendy Petra Bondru. „Dávid Bondra nás veľmi zaujal. Počítame s ním do ďalšej fázy prípravy, on sám má navyše seriózny záujem u nás hrať. Veľmi sa nám páči jeho štýl. Je to výborný korčuliar, dobre reaguje po strate puku a celkovo má z Ameriky dobré návyky. Myslím si, že tento hráč by pre náš tím mohol byť zaujímavý,“ dodal Jonák.

Do sezóny s Krotákom

Zatiaľ Popradčanom chýbajú minuloročné opory brankár Kostúr a aj Ľuboš Bartečko. Popradský klub si nedávno zmluvne zaviazal brankára Maximiliána Pajpacha, obrancov Denisa Šterbáka, Radoslava Suchého, Štefana Fabiana, Mária Kuraliho a Ľubomíra Dindu a útočníkov Adama Lapšanského a Petra Lichanca. V popradskom drese opäť nebude chýbať veterán a rekordér Arne Kroták. „V mojom veku môžem povedať len toľko, že táto sezóna je posledná. Avšak všetko sa uvidí na jej konci. Ja chcem hrať hokej čo najdlhšie,“ uviedol Kroták pre oficiálnu webstránku popradského klubu.

Brankársky otáznik

Matúš Kostúr má podľa oficiálnej stránky poľského klubu namierené do KH GKS Katovice. Vážnym adeptom na post brankárskej jednotky je 20-ročný Maximilián Pajpach, ktorého v roku 2014 draftoval klub NHL Colorado Avalanche. O pozíciu v popradskom bránkovisku sa pobil aj Martin Šúrek, ktorý už má skúsenosti z najvyššej súťaže. Ďalšie posily popradského klubu vzídu zo štvordňového „try outu“ v Spišskej Novej Vsi. Účasť v ňom sa oplatila dvojici popradských odchovancov Filip Vašaš a Rastislav Václav, ktorí budú pokračovať s A-mužstvom.

Definitíva po Tatranskom pohári

Kamzící na ľad popradského zimného štadióna vykorčuľujú 8. augusta. V domácom prostredí odohrajú od 25. do 27. augusta 69. ročník Tatranského pohára. Druhý najstarší európsky turnaj bude mať atraktívne obsadenie, okrem domácich hokejistov sa na ňom predstavia HC Oceláři Třinec, fínsky tím Pelicans Lahti a švédske Örebro.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie