Ilustračný obrázok k článku Katka Koščová, Henry Tóth a tatranský beh: TOP udalosti na týždeň v Poprade
Zdroj: TASR

Katka Koščová, Henry Tóth a tatranský beh: TOP udalosti na týždeň v Poprade

August končí a postupne s ním aj leto. Nenechajte si ujsť vyvrcholenie letných akcií, ktoré na vás čaká už tento týždeň.

Pavol Hrabovský Kultúra
Pavol Hrabovský Kultúra

Katka Koščová, Henry Tóth a tatranský beh: TOP udalosti na týždeň v Poprade

August končí a postupne s ním aj leto. Nenechajte si ujsť vyvrcholenie letných akcií, ktoré na vás čaká už tento týždeň.

Ilustračný obrázok k článku Katka Koščová, Henry Tóth a tatranský beh: TOP udalosti na týždeň v Poprade
Zdroj: TASR

August končí a pred nami je týždeň, ktorý si rozdelí so septembrom. Ako plánujete stráviť posledné letné dni? Bude to koncert na námestí, či športové vyžitie v Tatrách? Inšpirujte sa redakčným výberom udalostí, ktoré vám spríjemnia nasledujúci týždeň.

Henry Tóth a hostia

30. augusta o 19:00 hod., Námestie sv. Egídia

Finálna bodka za Popradským kultúrnym letom nastane tento týždeň. Posledný letný program odštartuje jazzový pondelok, ktorý bude mať pod palcom gitarový mág Henry Tóth. Na námestie však neprichádza sám a s podporou svojich zaujímavých hostí vám predvedie koncert, ktorý bude veľkolepým vyvrcholením jazzových pondelkov.

Večer s Katkou Koščovou

31. augusta o 18:00 hod., Lahodnosti

Večer so známou slovenskou interpretkou, ktorý vám poskytne možnosť nahliadnuť hlbšie do jej umeleckej tvorby. Katka Koščová vám zahrá svoje najnovšie hudobné počiny a tešiť sa môžete na večer s množstvom pozitívnej energie. Chýbať nebudú ani debaty o umení, ku ktorým sa vyjadrí aj samotná speváčka.

Joe Cocker

31. augusta o 19:00 hod., Námestie sv. Egídia

Posledný letný revivalový koncert bude patriť skupine Joe Cocker Band Brno, ktorá vám zahrá hity legendárneho rockového a bluesového speváka, a to priamo na námestí. Kariéra Joea Cockera vrcholila v 60. rokoch. Vtedy sa vďaka svojmu chrapľavému hlasu a cover verziám skladieb od Beatles stal miláčikom publika. Hity ako Up Where We Belong, či Unchain my Heart zaznejú už čoskoro na popradskom námestí.

Kuštárovci

1. septembra o 19:00 hod., Námestie sv. Egídia

Bratia Kuštárovci prinesú to najlepšie z folklórnej stránky Liptova, a to priamo do srdca Popradu. Poslednou folklórnou stredou vás prevedie skupina, ktorá reprezentovala slovenskú kultúru na domácou aj zahraničnom poli. Nenechajte si ujsť ľudové piesne zo srdca domáceho folklóru, ktoré vo vás prebudia jedinečný slovenský temperament.

Divadlo Kumšt – Zoznamka

2. septembra o 19:00 hod., Námestie sv. Egídia

Divadlo Kumšt prichádza do Popradu s ďalším zábavným predstavením. Tentokrát pôjde o zoznamku, v ktorej sa vám predstaví Olga Belešová, po boku jedinečného Romana Pomajba. Čaká vás zážitková šou pre všetky vekové kategórie, spojená s interaktívnym vystúpením od dvoch skvelých zabávačov.

4 Tenoři

3. septembra o 17:00 hod., Námestie sv. Egídia

Záverečný koncert Popradského kultúrneho leta vyženia na javisko hneď štyroch českých tenorov. V Poprade sa vám predstavia v zostave: Marián Vojtko, Michal Bragagnolo, Pavel Vítek a Jan Kříž. Nenechajte si ujsť najväčšie skladby od legiend muzikálových dosiek. čaká vás vyvrcholenie letných koncertov, ktoré bude naozaj stáť za to.

Nenechajte si ujsť ani túto udalosť mimo Popradu:

Beh za Tatry

4. septembra od 11:00 hod., Štrbské Pleso

Už túto sobotu sa v Tatrách stretnú bežeckí nadšenci, ktorých čaká 8. ročník tejto obľúbenej akcie. Vítaní sú však všetci tí, ktorí si chcú zašportovať a podporiť revitalizáciu Vysokých Tatier. Beh možno absolvovať aj virtuálne a nechýbajú ani zaujímavé ceny, či tombola. Zúčastniť sa môžu aj deti, pre ktoré je pripravený samostatný beh.

Nenechajte si ujsť dianie z celého Slovenska na portáli Dnes24.sk

Témy, ktoré hýbu Slovenskom

Ako vyzerá najnovšia turistická aplikácia od horských záchranárov? To môžete vidieť v priloženej galérií.

Horskí záchranári predstavili vynovenú apku pre turistov
4
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín