Krimi

Kauza Veľký Slavkov: Krajský súd Prešov zamietol odvolanie

Krajský súd Prešov v utorok zamietol odvolanie spoločnosti Digital Floor Ltd voči rozsudku Okresného súdu v Prešove v kauze Veľký Slavkov.

Ilustračný obrázok k článku Kauza Veľký Slavkov: Krajský súd Prešov zamietol odvolanie
Zdroj: TASR

Od Slovenského pozemkového fondu (SPF) si spoločnosť nárokovala náhradu škody viac ako 100 miliónov eur. Uviedol hovorca SPF Pavel Machava.

Bez opravného prostriedku

Odvolací senát Krajského súdu Prešov potvrdil rozsudok Okresného súdu v Prešove zo dňa 21. augusta 2020,“ ozrejmila hovorkyňa Krajského súdu Prešov Ivana Petrufová. Zároveň odvolací súd priznal žalovanému nárok na náhradu trov odvolacieho konania voči žalobcovi v plnom rozsahu s tým, že o výške náhrady rozhodne súd prvej inštancie samostatným uznesením. Proti rozsudku Krajského súdu Prešov nie je prípustný riadny opravný prostriedok.

Odvolací senát podľa Petrufovej v krátkom odôvodnení rozsudku po jeho vyhlásení konštatoval, že žalobca, tak ako to správne ustálil súd prvej inštancie, nepreukázal existenciu základného predpokladu pre vznik zodpovednosti žalovaného za škodu.

Vítam rozhodnutie Krajského súdu Prešov v kauze Veľký Slavkov. Som rád, že SPF ušetril viac ako 100 miliónov eur a verím, že aj ďalšie súdne konania dopadnú podobným spôsobom v prospech SR a jej občanov,“ uviedol generálny riaditeľ SPF Ján Marosz.

O čo ide v kauze?

SPF v minulosti ozrejmil, že v prípade išlo o údajne zmarenú investíciu OKKO G.E.R. Podstata spočívala v tom, že z nezáväzného oznámenia SPF o postupe pri predaji pozemkov si dve spoločnosti vyvodili, že išlo o záväzný prísľub k odpredaju pozemkov, ktorý SPF nesplnil.

Fond pozemky vydal reštituentom, čím mal spoločnostiam spôsobiť škodu spočívajúcu v zmarení investície podnikateľského zámeru. Fond už v minulosti označil nároky za fiktívne.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM