Kultúra

Aspoň náplasť za Európske ľudové remeslo: V Kežmarku pripravujú takýto PROGRAM

Na nádvorí Kežmarského hradu sa 11. júla uskutoční jednodňové podujatie s názvom Festival za €uro.

Ilustračný obrázok k článku Aspoň náplasť za Európske ľudové remeslo: V Kežmarku pripravujú takýto PROGRAM
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Obyvateľom a návštevníkom mesta má aspoň sčasti pripomenúť festival Európske ľudové remeslo, ktorý tento rok zrušili v rámci opatrení súvisiacich s novým koronavírusom. Informoval o tom Boris Švirloch z Mestského kultúrneho strediska Kežmarok.

V stánkoch na nádvorí už od 10.00 h svoju prácu a výrobky predstaví niekoľko miestnych a regionálnych remeselníkov, ale aj študenti Spojenej strednej školy na Bielej vode v Kežmarku. Pred vstupom do hradu pripraví Mestský športový klub pre deti rôzne športové súťaže, chýbať nebudú ani ďalšie zábavné atrakcie,“ uviedol Švirloch.

Priblížil, že v kultúrnom programe od 13.00 h postupne vystúpia viacerí hudobníci a tanečníci z Kežmarku a blízkeho okolia.

Program otvorí známy multiinštrumen­talista Michal Smetanka, po ňom sa na pódiu hradného nádvoria vystriedajú detský folklórny súbor Goralik, tanečná skupina Brilant, tanečno-športové centrum Tempo, ľudová hudba Zvonárka z Ľubice, Sestry Uhlárové, detský folklórny súbor Maguráčik, tanečno-divadelná skupina Alimah Fusion a Divadlo alchýmie v Poprade, rómska tanečná skupina Deti Kesaj a folklórny súbor Magurák.

Švirloch doplnil, že podujatie vo večerných hodinách vyvrcholí vystúpením tanečníkov legendárneho kežmarského folklórneho súboru Magura a Ľudovej hudby Magura.

Pripomeňte si v galérii atmosféru obľúbeného kežmarského festivalu

Aj tento ročník Európskeho ľudového remesla prilákal množstvo návštevníkov
40
Galéria
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM