Samospráva

Kežmarskí poslanci zasadali: O čom všetkom na mestskom zastupiteľstve rokovali?

Štvrté tohtoročné a tretie plánované Mestské zastupiteľstvo v Kežmarku zasadlo. Na prerokovanie mali poslanci viacero bodov. O čom sa hovorilo?

Ilustračný obrázok k článku Kežmarskí poslanci zasadali: O čom všetkom na mestskom zastupiteľstve rokovali?
Foto: Jano Štovka

Vo štvrtok 20. júna rokovali kežmarskí poslanci. V bodoch programu sa okrem iného diskutovalo o záverečnom účte mesta za rok 2018, návrhu na zmenu rozpočtu, poslanci schválili návrh na doplnenie kamerového systému, určili ceny vstupného na letné kúpalisko a odložili schválenie poplatkov za vstup na zimný štadión. Informovala o tom hovorkyňa mesta Kežmarok Zuzana Šlosárová.

Ako ďalej uviedla, v záverečnom účte stojí, že v priebehu roka 2018 bol schválený rozpočet mesta Kežmarok zvýšený o približne 7 miliónov eur a ku koncu roka predstavoval 27 963 219 eur. Oproti roku 2017 príjmy narástli o 6 071 449,81 eur. Účtový výsledok hospodárenia po zdanení za rok 2018 bol vyčíslený ako mínusový vo výške 616 824,86 eur. Rozpočtové hospodárenie mesta Kežmarok za rok 2018 bolo vo výške 635 716,27 eur, ktoré mesto prevedie do rezervného fondu. Poslanci mestského zastupiteľstva na zasadnutí potvrdili vysporiadanie schodku bežného a kapitálového rozpočtu vo výške 2 947 574,58 eur, a to vo výške 2 869 044,16 eur z rezervného fondu ostatok z prebytku finančných operácií. Záverečný účet Mesta Kežmarok za rok 2018 prijali poslanci bez výhrad.

Sledovaným bodom každého rokovania je návrh na úpravu rozpočtu. „Oddelenie územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku požiadalo o zvýšenie rozpočtu pre rozširovanie verejného osvetlenia vo výške 70-tisíc eur na rekonštrukciu a vybudovanie nových stožiarov a svietidiel na uliciach Huncovská, Vyšný mlyn a Sihoť a výmenu výložníkov a svietidiel na uliciach Huncovská, Sihoť, Nábrežná, Cintorínska, Vyšný mlyn, Gaštanová, Jána Chalupku, Tatranská, Krvavé pole Mučeníkov. Rekonštrukciu nízkonapäťového vedenia bude realizovať Východoslovenská distribučná spoločnosť,“ ozrejmila Šlosárová.

Podľa návrhu na zmenu rozpočtu mesto plánuje vymeniť staré zábradlia za nerezové, a to na okružnej križovatke Jakuba Kraya, na ulici Trhovište, Generála Štefánika. Zmena obsahovala aj sumu 150-tisíc eur ako príspevok na sedačky a zábradlie na zimnom štadióne. „Obnoví sa tiež dopadová plocha detského ihriska na ulici Weilburská. V návrhu figurovali aj úprava bežných príjmov škôl a školských zariadení, doplnenie rozpočtu pre oslavu 750. výročia udelenia mestských práv a ďalšie,“ skonštatovala hovorkyňa mesta.

Ako ďalej uviedla, že na štvrtkovom zasadnutí poslanci odsúhlasili zvýšenie ceny obedov pre externých stravníkov v Zariadení pre seniorov a Zariadení opatrovateľskej služby Kežmarok o 30 centov, a to na 2,42 eur. Do Rád škôl mesta Kežmarok bola delegovaná nová zástupkyňa mesta Iveta Kušmireková.

Ako hovorkyňa na záver dodala, po dlhšej diskusii zastupiteľstvo schválilo výpožičku mestských pozemkov pre spoločnosť Velneg, na ktorých bude postavená prístupová cesta, chodníky a parkovacie miesta pripravovaného polyfunkčného domu, ktoré po ich výstavbe stavebník bezplatne prevedie do vlastníctva mesta Kežmarok. „Odkleplo tiež cenu za požičanie ležadla na letnom kúpalisku vo výške jedného eura,“ dodala Šlosárová s tým, že vstupné na verejné korčuľovanie zatiaľ schválené nebolo.

foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Kežmarok
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM