Kompletné výsledky volieb do popradského parlamentu: Koľko hlasov získali víťazi a koľko porazení?

Spolu až 149 Popradčanov sa v tohtoročných komunálnych voľbách pokúsilo zabojovať o poslaneckú stoličku. Podariť sa to mohlo len devätnástim, ostatní skončili tesne alebo ďalej pod čiarou. Koľko hlasov získali? Aj to vám prezradia kompletné výsledky volieb do mestského parlamentu.

Monika Vengrínová
Ilustračný obrázok k článku Kompletné výsledky volieb do popradského parlamentu: Koľko hlasov získali víťazi a koľko porazení?
Zdroj: TASR

Volebný obvod č.1

Zvolení kandidáti

1. Jozef Švagerko, Ing., Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, 2 450 platných hlasov
2. Anna Schlosserová, nezávislý kandidát, 1 565
3. Vladimír Lajčák, PaedDr., PhD., SMER – sociálna demokracia, 1 492
4. Igor Wzoš, Mgr., Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, 1 480
5. Adrián Kromka, JUDr., nezávislý kandidát, 1 441
6. Michal Rusnák, MUDr., Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, 1 253
7. Ondrej Kavka, Ing., nezávislý kandidát , 1 016
8. Beáta Sichrovská, PharmDr., Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, 1 011
9. Rudolf Kubus, nezávislý kandidát, 992

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení

1. Anna Ondrušeková, PaedDr. Nezávislý kandidát 990
2. Anton Andráš, Ing. Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ Ľ.UDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita 909
3. Marián Saraka, Nezávislý kandidát 898
4. Patrícia Bujňáková, PaedDr. Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ LUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita 890
5. Dušan Nebus, Mgr. Nezávislý kandidát 871
6. Ľuboš Stankoven, Ing. Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ LUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita 860
7. Mária Trembáčová, Bc. Nezávislý kandidát 847
8. Ján Majzel, Ing. SlEŤ 817, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 817
9. Mária Vojtaššáková, PaedDr. Nezávislý kandidát 811
10. Stanislav Baran, JUDr. Nezávislý kandidát 789
11. Fabio Bortolini Nezávislý kandidát 785
12. Edmond Dragošek Nezávislý kandidát 785
13. Vladimír Božoň, Ing. Nezávislý kandidát 745
14 .Mária Bolisegová Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita 698
15. František Bednár 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 668
16. Mária Dudziková, Mgr. 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 590
17. Ján Vaľko, Ing. Mgr. Nezávislý kandidát 548
18. Peter Bendik Nezávislý kandidát 527
19. Jozef Hrobák, JUDr. Nezávislý kandidát 518
20. František Kornaj, Ing. SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 496
21. Róbert Liška, Mgr. SMER – sociálna demokracia 473
22. Edita Mlynárová‘ Ing. Nezávislý kandidát 440
23. Miroslav Šimonovič SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 426
24. Tomáš Potocký, Mgr. Nezávislý kandidát 424
25. Jana Oprondeková, Mgr. 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 410
26. Pavol Bukovina PRIAMA DEMOKRACIA 406
27. Elena Mozolová, Ing. Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ LUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita 399
28. Tatiana Dvořáková, Ing. SMER – sociálna demokracia 395
29. Jaroslav Jabrocký Nezávislý kandidát 391
30. Monika Štolcová, Mgr. SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 37
31. Peter Koržen, Ing. 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 367
32. Igor Kosek SMER – sociálna demokracia 365
33. Rastislav Mačura. Mgr. Nezávislý kandidát 361
34. Silvia Mudrončeková, RNDr. SMER – sociálna demokracia 353
35. Peter Dujava, Ing. Nezávislý kandidát 340
36. Zita Zemanová. Mgr. Slovenská národná strana 332
37. Pavol Bobovský, Ing. SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 320
38. Miroslav Antoška, Bc. SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 292
39. Štefan Čuban SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 269
40. Ľubica Pospišílová, JUDr. SMER – sociálna demokracia 268
41. Dušan Dysko, Ing. Nezávislý kandidát 253
42. Jana Ujčíková, Mgr. Národ a Spravodlivost – naša strana 242
43. Ján Jakubčák Komunistická strana Slovenska 229
44. Viktor Volák Nezávislý kandidát 229
45. Martina Habiňáková, Mgr. Nezávislý kandidát 225
46. Tatiana Ňukovičová, Ing. SMER – sociálna demokracia 222
47. Jozef Kožuch Komunistická strana Slovenska 221
48. Ladislav Kurdel, Bc. 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO ASPRAVODLIVOSŤ 221
49. Ivan Rovder, Mgr. NÁŠ KRAJ 215
50. Jana Dutková SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 213
51. Michal Závacký, Ing. Nezávislý kandidát 208
52. Jaroslav Guzanič Nezávislý kandidát 204
53. Anna Zajacová, Ing. Nezávislý kandidát 199
54. Ingrid Valčuhová Nezávislý kandidát 194
55. Ondrej Kovalčík Komunistická strana Slovenska 171
56. Ľuboslav Jurinyi Strana TIP 169
57. Zuzana Gallová 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 166
58. Rudolf Regeš 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 138
59. Anna Jablonovská 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 122
60. Radovan Lauf, Mgr. Strana TIP 117
61. Veronika Brijová, Mgr. Slovenská národná strana 116
62. Oto Dzifčák 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 111
63. Štefan Reichel Nezávislý kandidát 110
64. Marek Jackuliak Nezávislý kandidát 109
65. Oscar Mačuga, LLB. SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 106
66. Karol Tatranský PRIAMA DEMOKRACIA 97
67. Gabriela Konečná, Bc. Strana TIP 96
68. Iveta Jabrocká 99 % – občiansky hlas 94
69. Jaroslav Petruľa Strana moderného Slovenska 91
70. Katarína Svobodová Nezávislý kandidát 87
71. Karol Berecz Slovenská národná strana 85
72. Ján Krivák, Ing. Nezávislý kandidát 69
73. Simona Petríková Kresťanská ľudová strana 57

Volebný obvod č. 2

Zvolení kandidáti

1. Štefan Pčola, Mgr., SIEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska, 1 848
2. Arne Kroták, nezávislý kandidát, 1 806 platných hlasov
3. Alena Madzinová, Mgr., Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, 1 793
4. Estera Bohunická, MUDr., Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, 1 589
5. Peter Brenišin, MUDr., SMER – sociálna demokracia, 1 323
6. Milan Baran, Ing., nezávislý kandidát, 1 280
7. Peter Gápa, nezávislý kandidát, 1 266
8. Slavomír Božoň, Ing., Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, 1 181
9. Pavol Gašper, Ing., nezávislý kandidát, 1 137
10. Bohumil Košický, Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita, 1 118

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení

1. Miroslav Glevaňák Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana 979
2. Monika Baľová, SIEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 974
3. Magdaléna Zadžorová, Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a solidarita 972
4. Marián Barilla, Ing. Nezávislý kandidát 969
5. Michal Fáber, Ing. Nezávislý kandidát 879
6. Maroš Akuratný KrestanskodemO­kratické hnutie, OBYČAJNÍ LUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita 862
7. Milan Antaš, PhDr. Nezávislý kandidát 847
8. Ján Brndiar, Mgr. SMER – sociálna demokracia 835
9. Róbert Klinko EURÓPSKA DEMOKRATICKA STRANA 766
10.Adrian Kromka SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 763
11. Zuzana Rel‘ovská, Mgr. Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ LUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita 761
12. Rastislav Ovšonka Nezávislý kandidát 744
13. Jozef Beňo, JUDr., PhD. Nezávislý kandidát 693
14. Ingrid Undemanová, Mgr. Nezávislý kandidát 673
15. Ladislav Zimerman, Ing., PhD. Nezávislý kandidát 628
16. Patrik Polák, Ing. Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita 607
17. Róbert Karas SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 590
18. Peter Sklenka, Mgr. Kresťanskodemo­kratické hnutie, OBYČAJNÍ LUDIA a nezávislé osobnosti, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita 583
19. Eleonóra Kunová SMER – sociálna demokracia 553
20. Miroslav Franický, Ing. Nezávislý kandidát 550
21. Agnesa Zelená, Mgr. SMER – sociálna demokracia 548
22. Jozef Križan, Ing. SMER – sociálna demokracia 536
23. Peter Lazor, Ing. SMER – sociálna demokracia 528
24. Jozef Andreja SMER – sociálna demokracia 507
25. Ladislav Šimčák, Ing. SMER – sociálna demokracia 99
26. Veronika Paraska SMER – sociálna demokracia 494
27. Michal Baran Nezávislý kandidát 482
28. Ingrid Ficová, Mgr. SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 482
29. Karin Jureková, Mgr. Nezávislý kandidát 481
30. Jozef Benko, Ing. SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 479
31. Peter Chripko 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 470
32. Juraj Brincko. Mgr. Nezávislý kandidát 467
33. Miroslav Madeja 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 464
34. Milan Valko, Ing. Nezávislý kandidát 452
35. Katarína Balážová, Ing. 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 442
36. Mário Kovalčík Strana TIP 435
37. Martina Penxová Nezávislý kandidát 426
38. Alexandra Bajusová, Ing. SMER – sociálna demokracia 413
39. Valér Neumeister, Mgr. Strana občianskej lavice 381
40. Ivana Padarasová 7 STATOČNÝCH REGIONALNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVOASPRAVODLIVOSŤ 371
41. Igor Leščinský Nezávislý kandidát 353
42. Karol Ištok. Ing. 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 332
43. Veronika Michlíková, Ing. 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 331
44. Peter Bačik, Ing. SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 322
45. PeterJakubčák Komunistická strana Slovenska 312
46. Eduard Kučkovský, Ing. Nezávislý kandidát 301
47. Jana Koláriková. Ing. SlEŤ, NOVA, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska 292
48. Matúš Kovalčík 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 284
49. Gabriela Kromková, Mgr. 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO ASPRAVODLIVOSŤ 278
50. Mária Tomajková Nezávislý kandidát 278
51. Miroslav Gromada, Ing. 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 264
52. Martin Mydlár Strana TIP 220
53. Iveta Martonová, Ing. Mgr. NOVÝ PARLAMENT 210
54. Martin Lučan, Mgr. Strana moderného Slovenska 189
55. Jaroslav Garan 7 STATOČNÝCH REGIONÁLNA STRANA SLOVENSKA, Slovenská ľudová strana, PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ 166
56. Rudolf Schmidt NOVÝ PARLAMENT 154

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk