Komunálne voľby sa blížia: Polícia prijala opatrenia, bude všade!

Polícia prijala v súvislosti s voľbami do orgánov samosprávy obcí opatrenia, ktoré by mali zabezpečiť bezproblémový priebeh. Policajti v uniformách budú pomáhať.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Komunálne voľby sa blížia: Polícia prijala opatrenia, bude všade!
Zdroj: TASR

Polícia je pripravená na voľby do orgánov samosprávy obcí. Tie sa budú konať v sobotu, 10. novembra 2018. „Prijali sme potrebné bezpečnostné opatrenia, aby nedošlo k narušeniu verejného poriadku. Taktiež ďalšie opatrenia, zamerané najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku,“ povedal viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka.

„Zvýšený počet policajných hliadok bude venovať pozornosť volebným miestnostiam, aby nedošlo k ich poškodzovaniu. Pod drobnohľadom polície budú aj sídla okrskových, okresných a mestských volebných komisií, tiež sídlo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Taktiež miesta, kde môže prísť k porušeniu zákona,“ uviedla hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

V mestách a obciach budú dohliadať na verejný poriadok nielen motorizované, ale aj pešie policajné hliadky. V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície. V prípade potreby sú pripravení pyrotechnici a tiež špeciálne policajné útvary. Príslušníci Policajného zboru budú úzko spolupracovať aj s predsedami príslušných volebných komisií. „Akékoľvek poznatky smerujúce k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu volieb do samosprávy obcí je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na číslo polície 158,“ uzavrel viceprezident Policajného zboru.

Zdroj: poprad.dnes24.sk