Konečne výhra Popradu!

HK 36 Skalica - HK Poprad 1:2 pp a sn v 5. kole Slovnaft extraligy

HK 36 Skalica – HK Poprad 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 14. Višňovský – 25. Kroták, rozhodujúci sn premenil Lapšanský. Rozhodovali: Lokšík – Brath, Štefik, vylúčení: 8:9, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1598 divákov.

Pred slabšou návštevou počas skalických jarmočných dní sa na ľade Max Arény predstavili aktuálne dve posledné mužstvá extraligovej tabuľky. Zápas začali obe mužstvá vo svižnom tempe. Viac hrozili útočne naladení hostia, ktorí už v úvodných minútach zasypali Lakosila spŕškou striel. Popradský brankár Klempa vzápätí zachraňoval pred Jarolínom. Dobré gólové príležitosti nevyužili domáci Prokop a hosťujúci Rataj. Domáci sa ujali vedenia, keď vo vlastnom oslabení unikol Višňovský a po ľade strelou medzi betóny prekonal Klempu. Hostia sa snažili skorigovať výsledok pri vylúčení Gulu, no Krotákovi sa nepodarilo spoluhráčom pripraviť vyloženú gólovú pozíciu. V prvej tretine sa viac bojovalo, ako hralo. Úroveň hry zodpovedala postaveniam mužstiev v extraligovej tabuľke.
V druhej tretine bol na jej začiatku opäť v permanencii Lakosil, keď mal dve dobré šance Ratajov útok. Pri vylúčení Jasečka spálil tutovku Višňovský. Hostia vyrovnali pri hre štyri na štyri, keď skúsený Kroták zblízka prestrelil Lakosila. Zvýšiť skóre v prospech hostí mohol po návrate z trestnej lavice Jasečko no po chybe Lakosila trafil len konštrukciu brány domácich. Presilové hry, ktoré hrali následne domáci zostali nevyužité a takisto ani hostia tesne pred koncom druhej tretiny gólovo nevyužili vylúčenie domáceho obrancu Jassa. Ani táto tretina nepriniesla výraznejšie hokejové momenty.
Tretia časť zápasu pokračovala 33-sekundovou presilovkou hostí, no bez gólu. Hostia aj domáci sa pretekali v nepresnosti a v neschopnosti vypracovať si šancu, ktorá by mohla skončiť gólom. Zápas tak dospel do zaslúženej remízy po neveľmi hokejovou úrovňou presvedčujúcom priebehu. V predĺžení zaujali len strely domáceho Jarolína a Kutáleka do Klempovej lapačky, hosťujúceho Jasečka od modrej čiary a Lakosil zlikvidoval aj nájazd Popradčana Suchého. Záver stretnutia zdramatizovalo vylúčenie domáceho obrancu Gründlinga, no hostia túto výhodu nevyužili. V samostatných nájazdoch bol úspešný len hosťujúci Lapšanský, ktorý tak rozhodol o dvoch bodoch pre mužstvo Popradu.