Oliver Buza Basketbal

Konečne zvládnutý záver

Spišiaci zastavili rozbehnuté Komárno

V 26.kole basketbalovej extraligy privítali spišskí basketbalisti Rónove rozbehnuté Komárno a na Spiši sa opäť odohrala riadna dráma. Domáci nastúpili bez svojho streleckého esa M.Baťku, no kombinačnou hrou s presným zakončením rozloženým na viacero hráčov ho v prvej štvrtine dokonale nahradili. Problém nastal v druhej desaťminútovke kedy rozohralo strelecký i herný koncert americké duo hostí Keller a J.Jones a priviedlo lodiarov k polčasovej výhre 40 – 36. Po obrátke sa však taktovka vrátila do rúk Spišiakom, ktorí zlepšenou hrou po oboma košmi vymazali manko a priviedli zápas do nervydrásajúcej koncovky. A tú,na rozdiel od posledných zápasov, konečne zvládli a umnou hrou pripravili zaplnenej hale opojný pocit víťazstva.

Š.Bečarik kapitán Sp.Novej Vsi : „Mali sme Komárnu čo vracať a som nesmierne rád, že sa nám to v tomto mimoriadne vyrovnanom zápase podarilo. Konečne sme zvládli takticky zámer, nepustili sme hostí k žiadnym trojkám v posledných sekundách a myslím si, že sme zaslúžene triumfovali. Bodaj by sme do konca základnej časti doma nestratili už ani bod. Do play – off chceme ísť z čo najlepšej pozície“.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker Komárno 85:75 (23:21, 13:19, 24:21, 25:14) Najviac bodov: C. Jefferson 18, Lošonský 17, A. Jones a Baldovský po 16 – J. Jones 20, Keller 17, Bilič 11 TH: 32/23 – 9/7, fauly: 17 – 27, trojky: 4 – 4, rozhodovali: Zubák, Šarišský a Perečinský, 1000 divákov

  • ob-

Foto: Michal Buza

Konečne zvládnutý záver
1
Galéria
Basketbal - extraliga muži
18
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie