Správy

KONIEC cvičeniu na chodbe školy: V Liptovskej Tepličke majú po novom multifunkčnú halu

V obci s 2 400 obyvateľmi doposiaľ telocvičňa chýbala. Multifunkčná hala svojím rozmerom poskytne priestor aj na kultúrne, športové podujatia a tréningy športových klubov.

Ilustračný obrázok k článku KONIEC cvičeniu na chodbe školy: V Liptovskej Tepličke majú po novom multifunkčnú halu
Zdroj: TASR/Adriána Hudecová

Obyvateľom Liptovskej Tepličky v Popradskom okrese bude čoskoro slúžiť nová multifunkčná hala za 1,7 milióna eur. Svojou veľkosťou je podľa starostu Slavomíra Kopáča jedinečná v celom okrese.

Slávnostne ju sprístupnia v piatok (9. 2.) dopoludnia pri príležitosti 90. výročia otvorenia hlavnej budovy tamojšej základnej školy.

Inde taká nie je

Halu postavili pri miestnej základnej škole.

V obci s 2400 obyvateľmi doposiaľ telocvičňa chýbala. Multifunkčná hala svojím rozmerom poskytne priestor aj na kultúrne, športové podujatia a tréningy športových klubov.

„Snahy o výstavbu telocvične siahajú v Liptovskej Tepličke až do roku 1974. Aj preto je otvorenie multifunkčnej haly v obci dlho očakávaným a vzácnym okamihom. Stavba podobného charakteru nie je v žiadnej obci v okrese. Hala s rozmermi 30 krát 40 metrov bude slúžiť obci a regiónu aj na rôzne udalosti. Súčasťou haly je aj hľadisko s kapacitou 200 miest na sedenie, šatne a recepcia,“ priblížil Kopáč.

Cvičili na chodbe školy

Dodal, že miestne deti a organizácie sú aktívne, doposiaľ však museli žiaci cvičiť na chodbách školy a športové kluby dochádzať na zimnú prípravu do telocvične v okolí okresného mesta.

Starosta verí, že hala im prinesie potrebný priestor na prípravu a skvalitnenie výsledkov. Obec získala na výstavbu multifunkčnej haly dotáciu z Fondu na podporu športu vo výške 766-tisíc eur.

Výstavbu podporil aj Prešovský samosprávny kraj dotáciou 22-tisíc eur. Hlavnú časť nákladov hradila obec z vlastného rozpočtu a úveru.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM