Peter Handzuš Basketbal Šport

Koniec dobrej sezóny Iskry: Inter vyhral aj štvrtý zápas a postupuje do finále

Bratislavský Inter pricestoval pod Tatry s postupovým mečbalom. Nenechal nič na náhodu a zahrá si finále Slovenskej basketbalovej extraligy.

Video: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Iskra Svit nastúpila na štvrtý zápas semifinálovej série proti Interu Bratislava s vedomím, že to môže byť posledný zápas sezóny. Aj keď v teoretickej rovine šanca aspoň na čiastočný úspech proti silnému a rozbehnutému Interu bola, šírka kádra hovorila jasne v prospech hostí.

V úvode si domáci urobili malý bodový náskok, no keď Inter pritvrdil, bodový rozdiel sa začal rýchlo zmenšovať. Svetlé chvíľky Iskry prišli aj v druhom polčase a boli vidno, že nehrajú len z povinnosti, ale aj v poslednom zápase chcú pobaviť divákov. Hostia však vývoj zápasu nenechali na náhodu a víťazstvo si pohodlne udržali.

Záver zápasu odohrali basketbalisti za standing ovation vďačného publika v Iskra Aréne. Po skončení zápasu, semifinálovej série a celej sezóny si hráči Iskry Svit prevzali z rúk člena výkonného výboru SBA Petra Mičudu bronzové medaily.

Iskra, ďakujeme za peknú basketbalovú sezónu!

Iskra Svit - Inter Bratislava 4. zápas
34
Galéria
Foto: Peter Handzuš

Michal Madzin, tréner Svitu: „Gratulujem Interu k zaslúženému postupu do finále a držím mu palce. Ukázal obrovskú kvalitu. My ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí tu boli počas celej sezóny a pripravili nám peknú rozlúčku. Túto bodku za sezónou, ktorá bola pre nás úspešná, sme si užili aj napriek prehre."

Martin Bizub, hráč Svitu: „Bojovali sme aj napriek zraneniam, ktoré sme v tíme mali. Nehral Baldovský ani Kuntič, čo je pre nás veľká strata. Napriek tomu sme sa do zápasu snažili dať obrovskú energiu a chceli sme vyhrať, no nepodarilo sa to."

Aramis Naglič, tréner Interu: „Bol to lepší zápas, ako sme odohrali v Bratislave. Gratulujem Svitu k športovému prístupu a boju až do poslednej minúty semifinále. My sme splnili cieľ a teraz čakáme na súpera vo finále. Máme desať dní na kvalitnú prípravu. Finále sme si za svoju hru a prístup zaslúžili."

Miroslav Páleník, hráč Interu: „Prišli sme vyhrať a vyhrali sme. Mali sme nastavený cieľ doniesť víťazstvo zo Svitu z obidvoch zápasov. Museli sme pre to spraviť dosť veľa vecí, ktoré sme nečakali. Mysleli sme, že Svit bude zdecimovaný zraneniami a vysokými prehrami, ale v prvom polčase bojoval a do hry sa vrátil aj v druhom polčase. Každý náš hráč, ktorý ide na ihrisko vie potiahnuť. Myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené. Gratulujem tímu Svitu, že sa dostal do semifinále. Sú tu skvelí fanúšikovia, ktorí si to zaslúžia."

Iskra Svit – Inter Bratisava 63:85 (20:20, 11:23, 19:18, 13:24)
Stav série 0:4
Do finále postupuje Inter Bratislava.

Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM