Monika Vengrínová Iné športy

Krásny úspech belianskych hokejbalistov: Stali sa majstrami Slovenska

Hokejbalisti zo Spišskej Belej cez víkend oslavovali. Po dlhej sérii sa dočkali najväčšieho úspechu, keď po zdolaní súpera z Kežmarku získali zlato a stali sa tak majstrami Slovenska v kategórii devätnásťročných.

Ilustračný obrázok k článku Krásny úspech belianskych hokejbalistov: Stali sa majstrami Slovenska

Pred finálovým zápasom Slovenskej hokejbalovej ligy v kategórii U19, v ktorom sa proti sebe postavili MŠK Spišská Belá a WORM S Kežmarok, bol stav finálovej série vyrovnaný na 1:1. V tomto zápase sa preto muselo rozhodnúť o majstrovi Slovenska.

Za zlého počasia začali zápas lepšie hostia z Kežmarku a počas celého zápasu viedli. V tretej tretine dokonca už 4:2, ale napriek tomu sa domáci zmobilizovali a vyrovnali na 4:4 a zápas sa dostal do predĺženia.

V ňom sa nerozhodlo a nasledovali samostatné nájazdy, čo bola obrovská dráma, nakoľko až 13. séria rozhodla, že majstrom Slovenska sa stali belianski hokejbalisti.