Správy

Kúpalisko v Kežmarku otvára: Sezónu odštartuje programom pre deti a rodiny

Aquadance, skákací hrad aj koncert. Letné kúpalisko v regióne otvára od júla svoje brány.

Ilustračný obrázok k článku Kúpalisko v Kežmarku otvára: Sezónu odštartuje programom pre deti a rodiny
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Letné kúpalisko v Kežmarku otvorí svoju v poradí piatu sezónu vo štvrtok 1. júla o 10.00 hod. Počas celého dňa sa deti i rodiny budú môcť zabaviť pri animačných aktivitách, ktoré sa budú striedať v jednotlivých blokoch. Informovala o tom Barbora Sosková z oddelenia komunikácie a propagácie mestského úradu.

Malé Jadranské more

Ako povedala, počas dňa vystúpia vodník a víly s bublinovou šou, deti si zatancujú na mini diskotéke, chýbať nebude ani aquadance či skákací hrad. Premiérový deň kúpania pod holým nebom vyvrcholí o 16.00 hod. koncertom hudobnej skupiny 4ka band.

„Aj napriek zložitej situácii a neistote, ktorú máme pre pandémiu, sa mesto Kežmarok rozhodlo otvoriť brány svojho kúpaliska. Je špecifické tým, že sa v ňom nachádza voda obohatená o pravú jadranskú soľ. Naši návštevníci tak budú môcť stráviť dovolenku doma, pri našom malom Jadranskom mori, a necestovať do zahraničia. Kúpalisko bude otvorené počas dvoch letných mesiacov a umožní deťom i dospelým, aby si oddýchli a nabrali nové sily a energiu do ďalšieho obdobia,“ uviedol primátor mesta Ján Ferenčák.

Pandemické nariadenia

„Prosíme návštevníkov, aby rešpektovali usmernenia personálu vzhľadom na pretrvávajúce pandemické nariadenia,“ upozornil riaditeľ Verejnoprospešných služieb mesta Kežmarok, ktoré kúpalisko prevádzkujú, Miroslav Škvarek.

Kúpalisko bude otvorené každý deň od 9.00 do 19.00 hod. Povolený počet ľudí v areáli sa bude odvíjať od aktuálnej situácie a od obmedzení súvisiacich so zvýšenými hygienickými opatreniami.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska či do Egypta? Viac o podmienkach cestovania sa dočítate aj v kategórii Cestovanie. A ak plánujete zostať relaxovať na Slovensku, máme pre vás niekoľko tipov.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM