Peter Handzuš Rôzne

Kuriózna záchranná akcia v Tatrách: Medveď vyplašil psov, uviazli pod Satanom

Horskí záchranári museli improvizovať pri záchrane psov z masívu Satana. Traja havkáči ušli z CHaty pri Popradskom plese, keď ich vyplašil medveď.

Ilustračný obrázok k článku Kuriózna záchranná akcia v Tatrách: Medveď vyplašil psov, uviazli pod Satanom
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Počas pátracej akcie po nezvestnom mužovi v oblasti Hlinskej veže, ktorá trvala od soboty 7. 9. 2013, záchranári HZS v utorok 10. 9. 2013 počuli a lokalizovali v masíve Satana troch štekajúcich psíkov.

„Psíky utiekli z terasy na Chate pri Popradskom plese po tom, čo sa tam objavil medveď. Zastavili sa až na mieste, odkiaľ nebolo možné vrátiť sa ani ďalej pokračovať a tri dni tak boli odkázaní na pomoc druhých,“ informujú záchranári na ich webovej stránke.

Po nájdení nezvestného muža bez známok života a jeho odovzdaní obhliadajúcemu lekárovi sa záchranári HZS opätovne vrátili do oblasti, aby psíkov vyprostili. Cez Hlinské sedlo prešli do Satanovej kotlinky, odkiaľ ich z masívu Satana pomocou lanovej techniky a malej dávky improvizácie dostali do bezpečia. Následne s nimi zišli do ústia Mengusovskej doliny, kde ich odovzdali prihlásenému majiteľovi.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM