Rôzne

Lesníci, sokoliari, pilčíci... Pozrite si program Lesníckych dní v Kežmarku

Aj tento rok si lesníci pripravili pre žiakov, ale i širokú verejnosť zaujímavý program. V rámci Lesníckych dní 2019 predstavia lesnícke organizácie svoju činnosť v Kežmarku už v stredu.

Ilustračný obrázok k článku Lesníci, sokoliari, pilčíci... Pozrite si program Lesníckych dní v Kežmarku
Zdroj: Mesto Prešov

V stredu 24. apríla od 8:30 hodiny odštartujú na Hlavnom námestí v Kežmarku Lesnícke dni. Ich slávnostné otvorenie je naplánované na 10.00 hodinu. Školákom i širokej verejnosti budú po celý deň k dispozícii lesníci z piatich lesníckych organizácií, ktorí im priblížia svoju prácu. „Cieľom podujatia je ukázať verejnosti, kto sú lesníci, aké činnosti v lese vykonávajú a ako sa o lesy starajú tak, aby plnili všetky svoje funkcie,“ vysvetľuje Igor Stavný zo Štátnych lesov (ŠL) TANAP-u, ktoré sú koordinátorom Lesníckych dní pod Tatrami.

Kľúčovou aktivitou na námestí bude lúštenie tajničky. Z nej sa žiaci dozvedia, že les je vlastne akoby školská trieda a podobne ako v nej, aj v lese sa dá toho mnoho naučiť. Táto myšlienka vychádza z motta Lesy a vzdelávanie, ktoré zastrešuje tohtoročný Medzinárodný deň lesov.

„Žiakom sa počas celého podujatia budú venovať lesní pedagógovia, okrem poznávania cicavcov a vtákov ich naučia určovať dreviny či rozoznávať pobytové znaky živočíchov. Pripravené budú ukážky práce pilčíkov, chýbať nebudú ani sokoliari a lesničiari,“ vymenúva koordinátorka vonkajšej komunikácie ŠL TANAP-u Martina Petránová s tým, že v miestnom Kine Iskra odznejú prezentácie na témy Medveď v Tatrách, Hlasové prejavy živočíchov, Les a lykožrút, Kto tu bol? a Les a zdravie.

Program potrvá až do druhej popoludní. Okrem Štátnych lesov TANAP-u svoju činnosť v rámci Lesníckych dní pod Tatrami predstavia aj Vojenské lesy a majetky SR, odštepný závod Kežmarok, Lesy Mesta Spišská Belá, Lesy mesta Kežmarok a Stredná odborná škola lesnícka v Prešove. Partnerom podujatia je mesto Kežmarok.

foto: ilustračné

Zdroj: Štátne lesy TANAP-u
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM