Utorok 23. júl 2019 Oľga  17 °C
Pavol Krupka Kultúra

Letnička na popradskom námestí otvorila Dni sv. Egídia

Dvojmesačnú ponuku kultúrnych programov pre Popradčanov a návštevníkov mesta uzavrel detský folklórny súbor Letnička. Na námestí v piatok deti vystúpili s pestrým pásmom ľudových piesní a tancov. Ich program zároveň odštartoval víkendové podujatie Dn

Malí speváci a tanečníci z Letničky už takmer dvadsať rokov vstupujú do bohatého duchovného sveta našich predkov, pre ktorých bol folklór súčasťou každodenného života. Rozdávajú tak potešenie svojim rodičom a všetkým priateľom ľudového umenia, hudby a tanca.

V poslednom období sme ich mohli spolu s ďalšími folklórnymi súbormi vidieť a počuť napríklad na Fašiangovom karnevale pred Arénou Poprade či v programe Stavanie mája na Turíce. Deti z Letničky spievajú a tancujú s radosťou, preto aj ich piatkové vystúpenie pritiahlo pozornosť mnohých Popradčanov.

Ako hovorí vedúca súboru Nina Krigovská, súbor sa už teraz pomaly pripravuje na oslavu okrúhleho výročia svojho vzniku, ešte predtým však navštívi tradičné krajanské podujatie Dni sliviek v meste Sarvaš, kam ho delegovalo naše mesto. Vystúpia aj na výročných jarmočných dňoch v Skalici.

Výročiu Letničky i výročiu folklórneho súboru Vagonár bude venovaný novembrový folklórny týždeň. V rámci neho deti vystúpia s profilovým programom, do ktorého sa premietnu najkrajšie a najúspešnejšie čísla dvadsaťročnej histórie súboru.

Poprad24 Foto: Pavol Krupka Video: Pavol Krupka

Letnička na popradskom námestí otvorila Dni sv. Egídia
1
Galéria
Letnicka_PP_namestie
10
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.