Utorok 23. júl 2019 Oľga  18 °C
Peter Handzuš Kultúra

Leto v Poprade v číslach: 71 vystúpení, 500 účinkujúcich a 17 500 divákov

Prvý septembrový piatok dal definitívnu bodku za festivalom Leto v Poprade 2013. Popradčania a návštevníci mesta sa vďaka nemu mohli zúčastniť spolu 64 podujatí, v rámci ktorých bolo zrealizovaných 71 vystúpení v dramaturgii oddelenia kultúry MsÚ v Poprade.

Ilustračný obrázok k článku Leto v Poprade v číslach: 71 vystúpení, 500 účinkujúcich a 17 500 divákov
Foto: Pavol Krupka / Zdroj: Dnes24.sk

Vystúpenia vyše 500 účinkujúcich, ktorí sa predviedli v sedemnástich žánroch, videlo spolu 17 500 divákov. Väčšina podujatí sa odohrala v centre mesta, no samospráva nezabudla ani na jednotlivé mestské časti, v ktorých sa uskutočnilo 8 podujatí.

„Veľmi sa nám osvedčila dramaturgia, podľa ktorej boli štvrtky na námestí filmové, piatky hudobné, soboty divadelné a nedele patrili folklóru a promenádnym koncertom. Bolo to prehľadné, návštevníci vedeli, čo môžu kedy čakať. S najväčším ohlasom stretol program Záver Leta 2013, v ktorom sa predstavila skupina Drišľak, bubenícka show Marimba z Prahy a domáca revivalová skupina Magic Seven. Toto podujatie bolo pripravené v spolupráci s OOCR Vysoké Tatry,“ skonštatoval vedúci oddelenia kultúry MsÚ v Poprade Rudolf Kubus.

Kultúrne podujatia organizované samosprávou tak spolu s ďalšími akciami na námestí vytvorili v Poprade naozaj bohaté kultúrne leto, ktoré svojou žánrovou pestrosťou určite potešilo domácich i návštevníkov mes­ta.

Zdroj: Dnes24.sk