Lev Poprad prehral doma s Amurom Chabarovsk

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy, keď na domácom ľade nestačili na Amur Chabarovsk 2:4. Oporou hostí bol slovenský brankár Ján Lašák, ktorý zlikvidoval niekoľko výborných príležitostí domácich hráčov

HC Lev Poprad – Amur Chabarovsk 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Góly: 13. Nedorost (BARTEČKO), 47. HUNA – 22. Vrána, 27. Alexandrov, 35. Osipov, 60. Tarasov. Rozhodovali: Bulanov (Rus.), Odinš – Eglitis, Balodis (všetci Lot.), vylúčenia: 5:7, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 3325 divákov

HK Lev Poprad: Duda – Štrbák, Pilař, Sigalet, Hunkes, Mezei, Lewis, Jank – Špirko, Nedorost, Bartečko – Chabada, Netík, DaSilva – Kristek, Mikúš, Huna – Sekáč, Lundberg, Fabricius

Amur Chabarovsk: Lašák – Šulakov, Osipov, Peretjagin, Bilakov, Ežov, Dorofejev – Petružálek, Vrána, Tarasov – Zakiev, Ignatuškin, Makarov – Kopejkin, Plotnikov, Alexandrov – Stepanov, Gluchov

Domáci hokejisti začali aktívne a hneď v úvode dostali súpera pod tlak, no bez gólového efektu. Poprad mal k dispozícii aj prvú presilovku, ale prvá vážna šanca prišla až po nej. V 10. minúte sa dostal k odrazenému puku Kristek, no jeho rana išla tesne vedľa bránky. Radosť na domáce tribúny prišla v 13. minúte vďaka presnému teču Nedorosta, ktorý počas dvojnásobnej presilovky poslal puk pomedzi Lašákove betóny- 1:0. Poprad bol lepší aj v ďalšom priebehu, no nedokázal si vytvoriť nebezpečnejšie príležitosti.

V druhej časti sa obraz hry zmenil, keď taktovku prevzali hostia a o vyrovnanie sa postaral už po necelých dvoch minútach počas presilovky Čech Vrána. O päť minút neskôr už Amur otočil na 2:1, vylúčenie Chabadu potrestal Alexandrov. Lev sa vrhol do útoku, no vyrovnania sa nedočkal a hostia potvrdili svoju „smrteľnú“ efektivitu v presilovkách. V 35. minúte im na to stačilo 14 sekúnd a Osipov od modrej prestrelil Dubu 3:1.

Na začiatku tretej tretiny mohol znížiť Špirko, no jeho strelu zastavil pred bránkovou čiarou obranca Bilakov. Popradčania potom hrali dve presilovky, Lašák v bránke Chabarovska sa niekoľkokrát vyznamenal a puk za svoj chrbát nepustil. V 47. minúte sa však hneď po buly oprel do strely Huna a znížil na 2:3. Poprad si vytvoril aj ďalšie šance, ale bez úspechu a tak sa musel zmieriť s prehrou. V 60. minúte navyše do opustenej bránky pridal štvrtý gól hostí Tarasov.

Text: TASR Foto: Kopačka