Lev Poprad vyhral a ukončil tak sériu prehier

Hokejisti HC Lev Poprad zvíťazili vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade nad Neftechimikom Nižnekamsk 3:1 a prerušili sériu siedmich prehier v rade. "Levi" rozhodli o triumfe v záverečnom dejstve, keď sa v 58. mi

Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia o týždeň vo štvrtok 26. januára opäť pred domácimi tribúnami v súboji s ruským klubom CSKA Moskva (17.00).

HC Lev Poprad – Neftechimik Nižnekamsk 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 23. Netík (Pilář, MEZEI), 58. BARTEČKO (Netík), 59. Kristek – 11. Milovzorov (Mäntylä, CIBÁK). Rozhodovali: Beljajev, Rogačov – Sadovnikov, Micheľ (všetci Rus.), vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4123 divákov.

zostavy:
HC Lev Poprad: Laco – Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Hunkes, Štrbák, Lewis, Hellström – Netík, Lundberg, Bartečko – Kristek, Mikúš, Špirko – Huna, Chabada, Sekáč – Novotný, Matai, Fabricius
Neftechimik Nižnekamsk: Tarkki – Mäntylä, Mamašev, Koroljov, Berezin, Rybnickij, Kolesnikov, Ščitov – Pestuško, Archipov, Koroljuk – Milovzorov, Cibák, Osala – Sergejev, Kvaša, Kňazev – Lemtjugov, Polygalov, Žmakin

Od úvodných minút stretnutia bola útočná aktivita na hokejkách hostí, ktorí po strelách Koroljuka, Pestuška, či Lemtjugova preverili pozornosť domáceho gólmana. Ten však inkasoval v 11. minúte, keď strelu Mäntyläho od modrej čiary pred ním tečoval Milovzorov – 0:1. „Levi“ mohli odpovedať o tri minúty neskôr v presilovej hre, ale počas nej vyprodukovali iba jednu strelu z hokejky Netíka. Domáci predovšetkým bránili a pokúšali sa vyrážať do brejkov, s ich zakončeniami hosťujúci brankár nemal väčší problém.

Vstup do druhej tretiny vyšiel domácemu celku, ktorý dokázal zužitkovať početnú výhodu o jedného hráča a v 23. minúte vďaka Netíkovi vyrovnal stav stretnutia – 1:1. V ďalšom priebehu už hráči spod Tatier nemysleli iba na obranu a útoky sa striedali na oboch stranách. Svojim zvýšeným pohybom si vypýtali dve presilovky, no nedokázali ich pretaviť vo vedúci gól. Hostia mohli odpovedať pri vylúčení Pilařa, napriek pekným kombináciám Laca neprekonali. V 36. minúte si vytvorila druhá útočná formácia „levov“ tlak, strely Špirka, Hunkesa a následné dorážky Mikúša si však nenašli cestu za Tarkkiho chrbát. Na opačnej strane mal gól na hokejke Žmakin, jeho bekhendové zakončenie zastavila pravá žŕdka Lacovej bránky.

Na začiatku tretieho dejstva sa pokračovalo v nasadenom tempe a obidve mužstvá sa pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia zjednodušili hru a zvýšili početnosť streľby od modrej čiary. Obrancovia totiž vyzývali spoluhráčov z útoku na teč alebo prípadnú dorážku. S pribúdajúcim časom obaja súperi kopili chyby, no tie nedokázali využiť. V 49. minúte zakončoval domáci Kristek, Tarkki jeho strelu dokázal skryť v lapačke. Nižnekamsk pohrozil strelami Polygalova a Skvašu, stav sa však nezmenil. V 58. minúte vymyslel peknú prihrávku domáci Netík, ktorú zužitkoval kapitán Bartečko – 2:1. Víťazstvo „levov“ potvrdil minútu pred koncom strelou do opustenej bránky Kristek.

Text: TASR Foto: Mediaportal Video: Poprad24