LEV prehral po dobrom výkone

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s ruským tímom Traktor Čeľabinsk 2:4.

Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia v nedeľu 19. februára opäť na domácom ľade proti kazašskému klubu Barys Astana (18.00).

HC Lev Poprad – Traktor Čeľabinsk 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
Góly: 29. BARTEČKO (Lundberg), 32. ŠPIRKO (Novotný) – 26. Čistov (Kuznecov), 38. Antipov (Panov), 40. Riazancev (Kuznecov, Quint), 59. Antipov. Rozhodovali: Soin, Karabanov – Putilin, Tarasov (všetci Rus.), vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 4500 divákov.

zostavy:
HC Lev Poprad: Laco – Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström – Huna, Lundberg, Bartečko – Novotný, Špirko, Sekáč – Šaršok, Matai, Ježek
Traktor Čeľabinsk: Proskuriakov – Quint, Riabikin, Giroux, Razin, Vasilčenko, Riazancev, Katičev, Šinin – Čistov, Bulis, Kuznecov – Kontiola, Panov, Antipov – Popov, Jakucenija, Burdasov – Glinkin, Mamin, Buturlin

Prvá tretina vyznela skôr v prospech hosťujúceho družstva, no gól nepadol ani na jednej strane najmä zásluhou pozorného domáceho gólmana Laca. Popradský brankár ale kapituloval v 26. minúte, keď Kuznecov obišiel jeho bránku a prihral úplne voľnému Čistovovi.

Úroveň hokeja v druhej časti pred vypredaným hľadiskom gradovala a k slovu sa dostali aj domáci. Štyri minúty po otvorení skóre Lundberg na modrej vysunul Bartečka a ten bekhendom presne namieril za Proskuriakov chrbát. Lev išiel o necelé tri minúty aj do vedenia, keď Špirko zužitkoval medzi kruhmi prihrávku od Novotného. Ešte pred druhou prestávkou ale líder Východnej konferencie predviedol ďalší obrat – najskôr po akcii Bulisa a Panova vyrovnal Antipov a v poslednej minúte druhej časti vrátil Čeľabinsku vedenie Riazancev po nekompromisnej delovke.

V záverečnom dejstve sa Popradčania snažili zatlačiť favorita vo vlastnom obrannom pásme, no nevyhli sa niekoľkým nebezpečným šanciam pred Lacom. Necelé dve minúty pred koncom domáci odvolali brankára, no po zbabranej akcii a stratenom puku na útočnej modre kapitán hostí Antipov spečatil prehru Leva.

Text: TASR Foto: Mediaportal Video: Poprad24