LEV vyhral po nájazdoch

Hokejisti HC Lev Poprad zvíťazili v stredajšom stretnutí KHL pred vypredaným hľadiskom nad OHK Dinamo Moskva 4:3 po predĺžení a nájazdoch. Popradčania sa najbližšie predstavia v pondelok 5. decembra na ľade Avangardu Omsk.

HC Lev Poprad – Dinamo Moskva 4:3 pp a sn (0:0, 1:3, 2:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 31. BARTEČKO (NAGY), 48. Sekáč, 49. Novotný (ŠPIRKO), rozhodujúci nájazd: Pilař – 26. Kokarev, 31. Kozlov, 34. Šafigulin. Rozhodovali: Šemjakin, Bondar – Strelcov, Tarasov, vylúčenia: 6:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4500 divákov (vypredané).

zostavy:
HC Lev Poprad: Laco – Pilař, Mezei, Sigalet, Mihálik, Lewis, Klouček, Hellström – Bartečko, Nedorost, Nagy – Huna, Mikúš, Netík – Špirko, Novotný, Chabada – Fabricius, Lundberg, Sekáč

OHK Dinamo Moskva: Jeremenko – Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Novák, Velikov, Bojkov, Barančev – Kozlov, Soin, Klepiš – Komarov, Gorovikov, Tolpeko – Kokarev, Pestunov, Mosaljov – Černov, Šafigulin, Kvapil

Domáci hokejisti mali už po niekoľkých sekundách veľkú výhodu, keď si musel Kozlov odsedieť štyri minúty za vysokú hokejku. Popradčania sa však nedokázali ani poriadne nasťahovať do útočného pásma a súperovho brankára neohrozili. Počas svojej presilovky nevymysleli nič ani hostia a tak prvá vážnejšia šanca prišla až v 11. minúte, keď brankárovi Dinama zavaril Mikúš. Jeremenko pri ďalšej výhode domácich zneškodnil aj strelu Mihálika a Pilař napálil len do žŕdky. V ďalšom priebehu sa striedali útoky na oboch stranách, no bez vážnejších príležitostí.

V druhom dejstve sa už prebudili aj hostia. V úvode ich ešte vystrašila Nagyho strela, no potom už mali dianie na ľade vo svojich rukách. V 26. minúte Pestunov prihral pred bránku Kokarevovi a ten s prehľadom rozvlnil sieť. O ďalších päť minút viedli hostia už 2:0, keď sa trafil Kozlov, no domáci hráči potrebovali na kontaktný gól iba 17 sekúnd. Nagy svoj nájazd na Jeremenka ešte nepremenil, no Bartečkova dorážka si už našla cestu do siete – 1:2. Skúsených hostí to nezastavilo a v 33. minúte po prihrávke Kvapila zvýšil Šafigulin opäť na rozdiel dvoch gólov.

Hostia si v úvode tretieho dejstva pozornou obranou strážili náskok, ale Poprad sa nevzdával a snažil sa s výsledok niečo urobiť. Domáci diváci sa dočkali v 48. minúte, keď obrancom Dinama unikol Sekáč a sám proti Jeremenkovi nezaváhal. Netrvalo ani 30 sekúnd a bolo vyrovnané, keď sa so šťastím presadil Novotný a tréner Dinama si vyžiadal oddychový čas. Do konca riadneho hracieho času už gól nepadol a o triumfe Popradu rozhodol až v nájazdoch Pilař.