LEV zvíťazil nad Novokuzneckom

O výsledku rozhodli góly v druhej tretine.

HC Lev Poprad zvíťazil vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy nad Metallurgom Novokuzneck 4:0. Na jasnom triumfe nováčika KHL sa výraznou mierou podieľali slovenskí hokejisti. Juraj Mikúš i Ľuboš Bartečko strelili gól, Rudolf Huna zaznamenal dve asistencie. Veľkou oporou domácich bol brankár Ján Laco, ktorý si pripísal na konto prvé čisté konto v súťaži.

Teraz čaká hráčov Levu štvorzápasová šnúra na klziskách súperov. Najbližšie sa predstavia 12. októbra v Riga Aréne proti domácemu Dinamu.

HC Lev Poprad – Metallurg Novokuzneck 4:0 (1:0, 3:0. 0:0)

Góly: 4. Chabada (Huna), 30. Mikúš (Netík), 37. Bartečko (Netík), 38. Kristek (Huna), rozhodovali: Anisimov, Olenin – Maytak, Proshkin, vylúčení: 5:4, presilovky a oslabenia 0:0

HC LEV Poprad: Laco – Štrbák, Pilař, Hunkes, Lewis, Mezei, Sigalet, Jank, Mihálik – Netík, Nedorost, Bartečko – Chabada, Kristek, Huna – Sekáč, Mikúš, Špirko – DaSilva, Lundberg, Fabricius.

Metallurg Novokuzneck: Lassila (37. Lazušin) – Kanarskij, Kuklev, Sopel, Loginov, Metljuk, Romanov, Arzamascev, Jeprev – Golovin, Robitaille, Bumagin – Tjurin, Brylin, Lazarev – Kagarlitskij, Medvedev, Kuzmin – Kycin, Fysenko, Slepyšev

Lev odštartoval štvrtý domáci zápas za sebou aktívne a už v 4. minúte sa ujal vedenia. Chabada potrestal chybnú rozohrávku obrancov Metallurgu, keď si vymenil puk s Rudolfom Hunom a strelou z prvej prekonal Lassilu. V 10. minúte mohol náskok Popradu zvýšiť Bartečko, fínsky brankár však betónom v poslednej chvíli zachránil svoj tím od pohromy. Hostia pohrozili Kuzminom, ktorý d dobrej pozícii netrafil bránku. Začiatok druhej tretiny patril Novokuznecku, brankár Laco však svoj tím viackrát podržal. Vyznamenal sa najmä pri tutovke Kagarlického, keď puk vyrazil z bránkovej čiary a zneškodnil aj následnú dorážku. Lev prečkal bez ujmy nápor Metallurgu a v polovici zápasu druhýkrát udrel. Netík našiel našliapnutého Mikúša, ktorý strelou pomedzi betóny Lassilu rozjasal tribúny. Popradčania boli pri chuti a do konca tretiny dvomi gólmi definitívne rozhodli o osude stretnutia. Najskôr sa strelou bekhendom presadil Bartečko a o 39 sekúnd neskôr zvýšil na 4:0 Kristek. Frustrovaný Lassila následne zamieril na striedačku a vystriedal ho Lazušin. V úvode poslednej tretiny sa po kombinácii s Mikúšom mohol do streleckej listiny zapísať Špirko, náhradný brankár Metallurgu bol však pozorný. Lev už záver odkontroloval a pripísal si na konto doposiaľ najvýraznejšie víťazstvo v KHL.

Radim Rulík, tréner Lev Poprad: „mali sme dobré správy o hre Novokuznecka – aj keď prehral proti CSKA, predstavil sa tam s dobrým výkonom. Chceli sme zachytiť prvú tretinu, ktorú sme aj vyhrali, druhá bola paradoxom, pretože sme sa bránili, ale aj tak sme my strieľali góly a rozhodli o výsledku. V závere sme už nechceli inkasovať a netlačili sme sa príliš dopredu.“

Ján Laco, brankár Lev Poprad: „Bola tam pred duelom z mojej strany radosť, nervozita i kus zodpovednosti, naposledy som chytal v stretnutí asi pred mesiacom. Ustáli sme presilovky a dali sme góly naviac a potom sme kontrolovali hru.“