LEV zvíťazil v Čechove

Hráči HC Lev Poprad zvíťazili v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade ruského tímu Viťaz Čechov 3:0. Slovenský útočník Rastislav Špirko si pripísal na konto gól a dve asistencie. Zverenci trénera Radima Rulíka zaznamenali štvrtý tri

Víťaz Čechov – HC Lev Poprad 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 25. Novotný (Sekáč, ŠPIRKO), 27. Novotný (Sekáč, ŠPIRKO), 54. ŠPIRKO (Novotný), Rozhodovali: Buturlin, Zacharov – Zacharenko, Medvedev, vylúčení: 4:4, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0.

Zostavy:
Víťaz Čechov: Denisov – Chafizullin, Kudinov, Golovkov, Korovkin, Bogomolov, Tatalin, Trosčinskij – Jablonski, Posnov, Belousov – Timkin, Fedosejev, Lesnuchin – Koľčev, Točickij, Gončarov – Dvurečenskij, Romanov, Tuljakov
HC Lev Poprad: Laco – Hunkes, Mezei, Sigalet, Hellström, Lewis, Štrbák – Huna, Lundberg, Bartečko – Novotný, Špirko, Sekáč – Ježek, Matai, Fabricius – Csányi, Šaršok, Mráz

Hráči Čechova začali aktívnejšie, z úvodnej presilovky pri vylúčení Mráza však nevyťažili nič. Poprad prvýkrát pohrozil strelou Hunu od modrej, ktorú Denisov zneškodnil. Domáci gólman si bez väčších problémov poradil aj s delovkou Fabriciusa. Lev v závere tretiny vystupňoval tlak a v 19. minúte mohol streliť gól do šatne, pokus Lundberga z ľavého kruhu však skončil na betóne Denisova. Na začiatku druhej tretiny putoval na trestnú lavicu Jablonski a Novotný bombou od modrej zabezpečil Popradu vedenie. O dve minúty bolo už 0:2, keď ďalšie vylúčenie Jablonského potrestal opäť Novotný, ktorý rovnako ako pri prvom góle zúročil kombináciu Sekáča so Špirkom. V 34. minúte mohol český krídelník po peknej individuálnej akcii zavŕšiť hetrik, Denisov však domácich podržal. V úvode záverečnej tretiny prečkal Lev bez ujmy vylúčenie Ježka. V 54. minúte zasadil definitívne K.O. Čechovu Špirko. Laco si až do konca zápasu udržal čisté konto a Poprad po plnom zásahu na ľade najslabšieho tímu Západnej konferencie znížil stratu na ôsme Dinamo Riga na 9 bodov, Lotyši však majú tri zápasy k dobru.