Líder valcuje. Zvolen bez problémov vyhral nad Popradom

Zvolen si drží fazónu. Popradu na domácom ľade nedal žiadnu šancu. Kamzíkom nepomohlo ani striedanie brankárov.

Ilustračný obrázok k článku Líder valcuje. Zvolen bez problémov vyhral nad Popradom

Prvá tretina sa odohrávala pod kontrolou domácich. Vytvorili si niekoľko príležitostí a v 7. minúte po strele Brabenca od modrej doráža do brány Petr Zuzin. V 12. minúte mali veľkú príležitosť Popradčania, keď Balán vystrelil na bránu Šimka, ktorý opečiatkoval obe žŕdky bránky Zvolena, videorozhodca gól neuznal. Hneď nato Podkonický strelou spomedzi kruhov prekonal brankára Popradu a to bol konečný výsledok prvej tretiny.

V druhej časti domáci kontrolovali hru. Pri vylúčení Pokoviča v 20. minúte mali Popradčania veľkú príležitosť, no Klouda ju nevyužil. V 28. minúte dostal ideálnu prihrávku od Výborného Lukáš Jurík a ten sám bezpečne pri nájazde prekonal Sidora. V 30. minúte Ťavoda fauloval prenikajúceho popradského hráča Paločka. Rozhodca nariadil trestné strieľanie, no Paločka Šimko vychytal. V 32. minúte skvele rozohral svoju akciu prvý útok Zvolena a Brabenec strieľa štvrtý gól po nezištnej prihrávke od Podkonického.

Po tomto obdržanom góle Sidor opustil bránu Popradu a nahradil ho Sedlačko. V 37. minúte Poprad dal svoj prvý gól, útočnú akciu zakončil Vandas. V 38. minúte Brabenec spomezi kruhov aj za prispenia brankára Sedlačka dáva piaty gól domácich. Šesť sekúnd pred koncom tretiny pri presilovej hre Hvila znížil na 5:2 za asistencie Kloudu.

Tretia časť začala útočnou hrou domácich, ktorí si nechceli nechať vziať víťazstvo v dobre rozohranom stretnutí. V 47. minúte Ťavoda prudko vystrelil od modrej puk pred seba vytlačil Sedlačko, puk do brány napokon dorazil Brabenec. V 53. minúte rozohrali peknú akciu Popradčania Paločko a Homa a akciu zakončil gólom Gríger. Zvolenčania sa však nevzdávali a v 56. minúte po strele Petra Zuzina Brabenec tečoval a upravil na konečných 7:3, bol to jeho štvrtý gól v stretnutí.

HKM Zvolen – HK Poprad 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)
Góly: 7. P. Zuzin, 12. Podkonický, 28. L. Jurík, 32., 38., 47., 56. Brabenec – 37. Vandas, 39. Hvila, 53. Gríger. Rozhodovali: Bachúrik – Kalina, Smrek, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedanie: 32. Sedlačko za Sidora (Poprad), 2381 divákov.

HKM Zvolen: Šimko – Obšut, Hraško, Ťavoda, Mucha, Pokovič, Výborný, Pichnarčík, Méry – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Chovan – Puliš, M. Jurík, Sikela – L. Zuzin, Huňady, Ďaloga
HK Poprad: Sidor – Šterbák, Suchý, Kovačevič, Kramár, Špelda, Kurali, Jáchym, Homa – Vandas, Klouda, Hvila – Tomas, Balán, Buc – Sabolič, Koskinen, Jabrocký – Takáč, Gríger, Paločko.