Tomáš Batiz Hokej

Lipták Paukovček mení dres: Z Popradu mieri do majstrovskej Nitry

Rodák mikulášskeho hokeja Lukáš Paukovček sa stal novou posilou tohtoročného majstra našej najvyššej súťaže. Informáciu priniesol nitriansky hokejový klub.

Ilustračný obrázok k článku Lipták Paukovček mení dres: Z Popradu mieri do majstrovskej Nitry
Zdroj: TASR

Slovenský hokejový útočník Lukáš Paukovček sa stal prvou posilou úradujúceho majstra Tipsport Ligy HK Nitra. O angažovaní stredného útočníka, ktorý v sezóne 2015/2016 absolvoval aj prvé tri zápasy v reprezentačnom drese, informoval nitriansky hokejový klub na svojej oficiálnej stránke.

Paukovček je odchovancom Liptovského Mikuláša, ale uplynulé tri sezóny strávil v tíme HK Poprad. Ročník 2015/2016 bol pre neho najvydarenejší, keď si okrem 28 bodov (14+14) v 58 zápasoch pripísal aj prvé tri štarty v drese slovenskej reprezentácie (1 gól, 2 asistencie) na turnaji v Innsbrucku. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať Lukáša do nášho tímu. Záujem o neho mali viaceré kluby. Ide o centra, ktorý je výborný na buly a stále je v ideálnom veku. Podpísali sme s ním kontrakt na jednu sezónu s opciou na ďalšiu,“ uviedol pre oficiálnu stránku HK Nitra riaditeľ klubu Miroslav Kováčik.

Paukovček je ďalším hráčom, ktorý po sezóne odišiel z HK Poprad. Popradský klub už dávnejšie opustili Matúš Paločko (Litoměřice), Radomír Heizer (Martin) i obaja tréneri Pavol Paukovček a Juraj Halaj (obaja Martin).

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie