Martin Sýkora Rôzne

Loptičky budú tenistom zbierať psí pomocníci: Zberačí loptičiek majú štyri nohy

Zaujímavý nápad, ktorý sa rozhodli zrealizovať aj v Poprade na tenisovom turnaji. K svetovým tenisovým vzorom sa pridali aj pod Tatrami.

Ilustračný obrázok k článku Loptičky budú tenistom zbierať psí pomocníci: Zberačí loptičiek majú štyri nohy
Zdroj: TASR

Na tenisovom turnaji Poprad-Tatry Challenger Tour sa v úlohe zberačov loptičiek v sobotu 18. júna predstavia traja psy z útulku. Na turnaji sa tak spropaguje adopcia psov bez domova.

„Videla som video, kde podobným spôsobom propagovali adopcie psíkov na tenisovom turnaji ATP v Brazílii. Priznám sa, že Braňa Stankoviča som k tomu doslova vyprovokovala. Ale musím uznať, že sa dal rýchlo zlomiť,“ uviedla zakladajúca členka Slovenskej aliancie ochrancov zvierat Monika Kozelová. Podľa bývalého tenisového reprezentanta a organizátora podujatia Braňa Stankoviča pôjde o oživenia turnaja. „Zároveň pomôžeme psíkom a dúfam, že sa aj priamo na turnaji niektorý z nich adoptuje. Ak všetci, tak to bude spoločný úspech,“ povedal Stankovič.

„Vyberali sme tých najlepších aportérov,“ uviedla Lenka Zolnierčíková z občianskeho združenia Cesta za domovom, ktoré má sídlo v Poprade. Doplnila, že v popradskom útulku veľa opustených zvierat a príležitosť prezentovať ich je pre nich veľkou pomocou. Špeciálni zberači loptičiek sa predstavia na turnaji pred finálovým zápasom.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM