Peter Handzuš Basketbal

Lotyšsko - SR 77:80 v šiestom prípravnom zápase pred ME

Slovenské basketbalistky zvíťazili aj v sobotňajšom prípravnom zápase pred majstrovstvami Európy na turnaji v lotyšskej Rige nad domácou reprezentáciou 80:77. Zverenky trénerky Natálie Hejkovej si tak z Lotyšska odnášajú dva triumfy, keďže v prvom zá

Generálku pred európskym šampionátom absolvujú v stredu 15. júna o 18.00 h v Bratislave opäť proti basketbalistkám Veľkej Británie.

sumár:
Lotyšsko – Slovensko 77:80 (31:38)
najviac bodov: Bašková 23, Babkinová 16, Niedolaová 12 – zostava a body SR: Michulková 13, Kupčíková 10, Lawlessová 9, Vyňuchalová 4, Kubatová 2 (Mišurová 22, Lukačovičová 12, Palušná 4, Tetemonodvá 2, Brezániová), TH: 35/24–13/11, trojky: 3:9, osob. chyby: 16:29

Slovenky hrali s domácimi basketbalistkami od začiatku vyrovnanú partiu, no postupne sa ujali zápasu ich súperky a vypracovali si aj mierny náskok. Dve minúty pred koncom úvodného dejstva vyrástol až na 19:14, no zverenky trénerky Hejkovej dokázali do konca štvrtiny vyrovnať na 19:19. Slovenky potom prehrávali už iba raz, v polovici druhej časti a aj to len o jediný bod 24:25. Od tohto momentu zlepšili obranu, dostali sa do vedenia a postupne vylepšovali svoj náskok. V polovičke duelu viedli už o sedem bodov (38:31) a na konci tretej časti dokonca o dvanásť (48:60). V záverečnej štvrtine však často chybovali, Lotyškám nechávali príliš veľa priestoru a tak sa domáce hráčky postupne dotiahli na rozdiel dvoch bodov 77:79. Slovenky však napínavý záver zvládli a z Rigy si odniesli dve cenné víťazstvá.

Natália Hejková, trénerka SR: „Dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo, pretože Lotyšsko doma neprehráva príliš často a ich ambície na majstrovstvách Európy sú veľmi vysoké. Aj keď z našej strany nebol záver zápasu ideálny, tak sme si aspoň vyskúšali napínavú koncovku. O víťazstvo sa zaslúžila naša kolektívna obrana a mimoriadny výkon Dariny Mišurovej v útoku, ktorá premenila sedem zo siedmich trojkových pokusov, čo súpera ubíjalo.“