Správy

Ľuda hľadali indície v celom regióne: Rozprávkové putovanie v Tatrách prekvapilo účasťou

Lístkov, ktoré mohli účastníci odovzdať na Štrbskom Plese, v Starom Smokovci, v Tatranskej Lomnici a v Poprade, bolo o tretinu viac ako vlani.

Ilustračný obrázok k článku Ľuda hľadali indície v celom regióne: Rozprávkové putovanie v Tatrách prekvapilo účasťou
Zdroj: Facebook.com/tatranskerozpravkoveputovanie

Tatranské rozprávkové putovanie má za sebou úspešnú sezónu. TASR o tom informovali zo Združenia cestovného ruchu (ZCR) Vysoké Tatry s tým, že do projektu pre rodiny s deťmi sa od júna až do októbra zapojili stovky účastníkov.

„Na odhalenie čakalo dohromady 45 indícií naprieč celým regiónom, aby sa mohli účastníci zapojiť do súťaže stačilo nájsť aspoň 20 z nich. To zvládlo napokon 314 návštevníkov,“ uvádza ZCR.

Novinkou Nová Lesná

Ani toto leto v Tatrách nechýbali rozprávkové postavičky – Ochranko Tatranský, Smrečinka Lesná a Lomnička Kvetinková, ktoré turistov previedli najkrajšími miestami Tatier.

„Hľadať sa mohlo doslova všade – od Štrbského Plesa cez Starý Smokovec, Tatranskú Kotlinu až po Poprad,“ dodáva ZCR VT. Novinkou bola tento rok Nová Lesná, kde sa jedna z indícií ukývala v Parku horských vodcov. Nechýbali však ani turistické ciele, ako Popradské pleso, Hrebienok či Bilíková chata.

O tretinu viac

Tohtoročné rozprávkové putovanie podľa združenia prekvapilo účasťou.

Lístkov, ktoré mohli účastníci odovzdať v informačných kanceláriách na Štrbskom Plese, v Starom Smokovci, v Tatranskej Lomnici a v Poprade, bolo o tretinu viac ako vlani.

„Všetky zozbierané lístky sme minulý týždeň zmiešali a vyžrebovali 43 výhercov. Ich zoznam je k dispozícii na našej webstránke. Medzi výhercami boli deti z celého Slovenska i Česka a dokonca dve sestry žijúce vo Švajčiarsku,“ dodáva ZCR.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM