Pavol Hrabovský Rôzne

Majstri ľadu, zimný pretek a dôležitý zápas: TOP 5 víkendoviek v Poprade a okolí

Víkend už klope na dvere a s ním aj víkendové akcie a udalosti. Inšpirujte sa redakčným výberom a strávte víkend inak, než len v pohodlí svojho domova.

Ilustračný obrázok k článku Majstri ľadu, zimný pretek a dôležitý zápas: TOP 5 víkendoviek v Poprade a okolí
Zdroj: pixabay

HK Poprad – HKM Zvolen

17. januára o 18:00 hod., Zimný štadión Poprad

V rámci 41. kola najvyššej hokejovej súťaže sa Popradčania predstavia proti susedovi z tabuľky, ktorý má o bod menej ako domáci. Popradský manažment nezaháľal a priviedol do mužstva ďalšiu cennú posilu, tentoraz od trenčianskych vojakov. Podarí sa posilnenému Popradu udržať miesto v tabuľke a predĺžiť víťaznú šnúru na štyri zápasy?

Lara a Nebo

19. januára o 10:00 hod., Dom Kultúry

Pre tých najmenších, prichádzajú do mesta spisovateľ Zbyňo Džadoň a ilustrátorka Jana Kalixová divákom vyrozprávajú príbeh o tom, ako v Poprade vznikala kniha a odpovedia na všetky otázky, ktoré im publikum položí.Chýbať nebude ani čítanie zo samotného diela a spievanie pesničiek, ktoré patria k príbehu o Lare. Jana Kalixová si v rámci vystúpenia pripravila výtvarnú dielňu, počas ktorej si deti dotvoria ilustrácie z knihy a vyrobia si jednoduché pečiatky z linolea.

Chystáte sa do Tatier? Nenechajte si ujsť tieto udalosti:

Saturday Night Fever

18. januára o 21:00 hod., Humno Tatry

Dj Virus vám naservíruje nálož, v podobe tej najlepšej hudby, ktorá rozpúta horúčku sobotňajšej noci. Dopraj si aj ty nespútanú zábavu, v rytme tých pravých tónov a dopraj si zaslúžený relax – počas piatkového večera.

Tatry Ice Master 2020

18. – 19. január od 8:30 hod., Hrebienok

Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50 tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch. Ľadová krása je späť v Tatrách, a to vďaka 8. ročníku tohto, už tradičného, podujatia. Chýbať nebude ani bohatý program, ktorý vás čaká počas týchto dvoch dní. Čerešničkou na torte je vyvrcholenie programu, vystúpeniami Emmy Drobnej a Adama Ďuricu.

Štrbské bežky 2020

19. január o 12:00 hod., Areál bežeckého lyžovania SNOW – Štrbské Pleso

Profesionálne trate, vysoká konkurencia a zábavný program je tu pre všetkých nadšencov súťažného behu na lyžiach. Pre všetkých bežkárov bude pripravený dvoj a päť kilometrový okruh. Pretekať sa bude voľnou technikou s hromadným štartom a pripravená bude aj klasická stopa. Mená najrýchlejších pretekárov budú zapísané na putovné Štrbské bežky. Celá udalosť je organizovaná pod záštitou Igora a Ivana Timkovcov z legendárnej skupiny No Name, ktorej vystúpenie vás čaká práve na tomto podujatí.

Ako vyzerá zimná idylka v okolí Popradu si môžete pozrieť v priloženej galérií.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Hl. foto: Ilustračné

Zimná idylka v okolí Popradu
20
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie