Malá, skladná a veselá: Mia po smrti svojej majiteľky čaká v útulku na novú šancu

Po smrti majiteľky sa fenočka Mia a jej mamina Dafné dostali do útulku vo Švábovciach. Tu obe psie dámy zachránili od hroziaceho utratenia. Teraz čakajú na nové domovy.

Monika Gécziová

Mia prišla do útulku vo Švábovciach so svojou maminou Dafné. Po smrti ich majiteľky ich chcel jej manžel utratiť. „Našťastie sa nič zlé nestalo a teraz už len čakajú na ten správny domov,“ vysvetlila Lenka Zolnierčiková, predsedníčka OZ Cesta za domovom.

Fenka Mia má približne 3,5 roka, dobre sa znáša s inými psíkmi aj s mačičkami. „Je to úžasná fenočka, malá, hravá nezbednica, ktorá keď od niekoho niečo veľmi chce, neustále „rozpráva“,“ smeje sa Lenka s tým, že Mia je maličká jako jazvečík, skladná a veselá.

„Miluje schúliť sa na gauči a pozorovať svojich milovaných ľudí. Je to dobrý psík, ktorý si zaslúži dostať šancu,“ prihovára sa za fenku predsedníčka OZ a dodáva, že Mia pôjde do nového domova kompletne očkovaná, čipovaná aj kastrovaná. V prípade záujmu o adopciu môžete napísať správu na adresu info@cestazadomovom.sk alebo cez facebookovú stránku združenia.

Zdroj: poprad.dnes24.sk