Tlačové správy

Malý Slavkov sa stal domovom unikátnej atrakcie Tatra Labyrint

V tejto dlhodobo vypätej situácii je veľmi ťažké zachovať si duševnú rovnováhu a nájsť vnútornú silu. Je vhodné vyvažovať čas strávený pred počítačom aktivitami v reálnom živote.

Ilustračný obrázok k článku Malý Slavkov sa stal domovom unikátnej atrakcie Tatra Labyrint
7
Galéria
Zdroj: Ján Grigliak – 1. Tatranský labyrint, s.r.o.

Aby sme to všetko zvládli ako jednotlivci a rodiny, potrebujeme sa udržiavať v čo najlepšej fyzickej, ale aj psychickej kondícii. To, čo pre seba môžeme urobiť, je zapojiť všetky svoje dostupné zdroje, aby sme ňou prešli.

Nájdite správny smer

Preto nám napadlo urobiť niečo, kde sa skĺbi čas strávený s rodinou, pohyb na zdravom vzduchu, príroda, spomienky a využitie miesta, kde žijeme. Pod Vysokými Tatrami, ktoré nám poskytujú unikátny pohľad každý deň. Naším projektom sme sa im chceli ešte viac priblížiť, preto sme dôkladne vyberali lokalitu. Malý Slavkov sa stal domovom atrakcie zvanej Tatra Labyrint. Nasledovali plány ako to všetko vybudovať. Rozhodovali sme sa, akú tvár tomu dať. „Pod Tatrami, tak zelenú!“ Na rozlohe 2 500 m² je vysadených 1 500 stromov, ktoré majú jasný cieľ. Vytvoriť na tejto ploche 1 200 metrov kvalitných chodníkov, ktorými nájdeme správny smer, k cieľu.

Zdroj: Ján Grigliak – 1. Tatranský labyrint, s.r.o.

Živý projekt

S budovaním sa začalo už na jeseň roku 2020, keď sa prvý krát lyžica bagra dotkla nerovného povrchu. Začalo vyrovnávanie terénu, následne náročná príprava značenia chodníkov. Ako to už v prírode býva, často nám prácu komplikovalo počasie svojimi vrtochmi. To však nebolo všetko. V dobe, ktorú sme práve žili, bol problém aj s dodávkami materiálu od dodávateľov. Ostávalo len čakať a veriť, že sa nám náš vysnívaný projekt podarí dokončiť. Následne sa začalo s vysádzaním tují, základného piliera Labyrintu.

Na tomto projekte pracovalo množstvo ľudí, ktorí investovali svoj um i energiu. Takto sme boli raz projektanti, potom stavbári a následne záhradníci. Prešli sme si viacerými fázami. No boli sme si vedomí, že vytvárame hodnotu pre budúce krásne chvíle návštevníkov. Ani po jeho dostavbe však práce nie sú úplne dokončené, pretože si sporadicky vyžaduje malé úpravy. No veríme, že tento živý projekt sa vydaril. Na svete existuje a existovalo niekoľko snehových alebo ľadových labyrintov. No kvôli poveternostným podmienkam nie je ani jeden z nich trvalou atrakciou.

Zdroj: Ján Grigliak – 1. Tatranský labyrint, s.r.o.

Čaro veľkolepého priestoru

Na Liptove je najväčší Labyrint z dreva na Slovensku. Chceli sme sa líšiť v použití „živého“ materiálu. Vysadené tuje budú postupom času bujnieť a tak stále viac dotvárať obraz labyrintu. Keďže je to celoročná aktivita, tak v lete pod žiarivým slnkom, v tričku, či v zimnej bunde keď bude vŕzgať sneh pod nohami, celé okolie bude pokryté snehovou perinou, sa dá užiť skvelá zábava.

Za symbolické vstupné si zábavu vychutnajú malí i veľkí, celá rodina i priatelia. Krásne fotografie s výhľadom na Tatry, za použitia externých photo pointov, zvečnia zážitky z Tatra Labyrintu a nezabudnuteľný pohľad na Tatry. Po absolvovaní atrakcie je cestičkou k parkovisku vidno krásne pokosený golfový trávnik s kde-tu zablúdenou loptičkou, ktorý vedie k blízkej reštaurácii s možnosťou osviežiť sa. Neváhajte, príďte si vychutnať čaro veľkolepého zábavného priestoru pod tatranskými vrchmi. Ste vítaní!

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy.

Zdroj: YouTube.com
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM