Lucia Šútorová Prezidentské voľby

Maroš Šefčovič: V druhom kole sa upriami na program a tradičné hodnoty, FOTO a VIDEO

Podľa neoficiálnych výsledkov získal druhý najväčší počet hlasov Maroš Šefčovič. Spolu s jeho protikandidátkou Zuzanou Čaputovou sa opäť stretnú v druhom kole.

Zdroj: Dnes24.sk

V nadchádzajúcom období chce prezidentský kandidát Maroš Šefčovič zdôrazňovať svoj program a tradičné kresťanské hodnoty. Povedal to po zverejnení predbežných neoficiálnych výsledkov, podľa ktorých získal druhý najväčší počet hlasov. Napriek výsledkom Šefčovič verí, že do druhého kola štartujú so Zuzanou Čaputovou z rovnakej štartovacej čiary.

Nový začiatok

„Od zajtra začíname nanovo, karty boli opäť rozdané,“ myslí si Šefčovič, ktorý podľa svojich slov urobí všetko preto, aby oslovil väčšinu voličov na Slovensku. „Určite nechcem bojovať proti zlu ako je to prezentované protistranou. Rozhodne nechcem deliť ľudí na dobrých a zlých, na slušných a neslušných. Chcem byť prezidentom všetkých ľudí na Slovensku,“ avizoval.

Odlišní kandidáti

Nasledujúce dni tiež podľa Šefčoviča potvrdia, že on a Čaputová sú veľmi odlišní kandidáti. Oproti súperke má podľa svojich slov iný pohľad na sociálnu politiku, zdôraznil tiež svoje skúsenosti. „K tým programovým témam sme sa veľmi nedostali. Verím, že v tomto bude zmena,“ konštatoval Šefčovič. Chce sa tiež podrobnejšie pozrieť na program Progresívneho Slovenska, ktorého je Čaputová podpredsedníčkou. V tejto súvislosti zdôraznil svoju nezávislosť.

Foto: ilustračné

Maroš Šefčovič
6
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie