Máte doma malú princezničku? Objavili nevyhovujúcu hračku, môže spôsobiť zdravotné problémy

Vianoce sa nezadržateľne blížia a možno aj vy premýšľate, ako obdarovať najmenších členov rodiny. Pri hľadaní vhodného darčeka vám mohol do oka padnúť aj set pre malé princezné.

Hľadáte po obchodoch vhodný darček, ktorý by mohol potešiť nejednu malú slečnu? Na pultoch predajní ste si mohli všimnúť set pre princeznú. „Slovenská obchodná inšpekcia zistila v ponuke pre spotrebiteľa, najmä deti, výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia a je preto výrobkom nebezpečným,“ informuje Slovenská obchodná inšpekcia (SOI).

Ide o princeznovskú súpravu „Princess Secret“ 105126, ktorá pochádza z Číny. Sada obsahuje čelenku, žezlo a zapletený vrkoč, ktoré sú zabalené v priesvitnej plastovej taške so saténovými uškami tyrkysovej farby. „Na zadnej strane balenia sa na prilepenom štítku nachádzajú nasledujúce údaje: Princezna set 105126, EAN kód: 8590331051267 a označenie CE,“ dodáva SOI.

Hračka má podľa odborníkov predstavovať chemické riziko s rizikom poškodenia zdravia. „V plastovom materiáli, z ktorého je zhotovená dekoratívna taštička, bol zistený nadlimitný obsah ftalátov,“ informuje Slovenská obchodná inšpekcia.

SOI uložila povinnosť stiahnuť výrobok z trhu a informovať spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku. „Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny,“ dodáva Slovenská obchodná inšpekcia s tým, že pokiaľ ste túto hračku už kúpili, vo vlastnom záujme by ju deti mali prestať používať.

Zdroj: Dnes24.sk