Melicherčík vychytal nulu

HK AutoFinance Poprad – Dukla Trenčín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 20. Vandas, 27. Suchý, 36. Kovačevič, 39., 53. Kuľha. Rozhodovali: P. Grečko – Gajan, Mi. Grečko, vylúčení: 9:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2124 divákov.

Zostavy:
HK AutoFinance Poprad: Melicherčík – D. Brejčák, Suchý, A. Novotný, Kovačevič, M. Šterbák, Hellström, Fabian, D. Kramár – Vandas, Koskinen, Kuľha – Škovira, Kmiť, Vaic – Svitana, Hult, R. Rapáč – S. Takáč, Gellerstedt, Kraft.

Dukla Trenčín: Hiadlovský – M. Chovan, Trefný, Hlubuček, Gábriš, Bobček, E. Bednár, Bolf, Štindl – O. Mikula, Sojčík, A. Šťastný – Tybor, M. Daňo, R. Tvrdoň- Melichárek, P. Kopecký, Filo – Koložváry, Lelkeš.

V pozmenenej zostave hrajúci domáci pôsobili od úvodu živším dojmom. Popradčania častejšie držali puk na svojich hokejkách a dostávali sa i do šancí. Prvú vážnejšiu príležitosť zahodil Koskinen, ktorého pred bránou našiel Vandas. V 8. minúte Hiadlovský zneškodnil Škovirove bekhendové zakončenie, o niečo neskôr sa do Svitanovej strely pohotovo vložil Hlubuček a zabránil najhoršiemu. Pred prvou sirénou si spoza brány do ideálnej pozície nakorčuľoval Koskinen, Hiadlovský v ľahu jeho strelu bravúrne zneškodnil. Prvý útok domácich napokon predsa len skóroval, nahodený puk fínskeho útočníka doklepol do brány Vandas – 1:0.

Do druhej časti akoby arbitri nastolili prísnejší meter a oba kolektívy sa ľade stretli s plným počtom hráčov až po 8 minútach hry. Za hostí mohol v presilovke vyrovnať Tvrdoň, no pred poloprázdnou bránou zaváhal a nezakončil. Poprad strelil druhý gól vo výhodnej presilovke 4 proti 3, keď akciu dosledoval Suchý a skackajúci puk usmernil za chrbát Hiadlovského. V 29. minúte rozhodcovia prehliadli sekeru na Rapáča a vzápätí poslali domácich do troch. Dukla však svojou šancou pohrdla a cez Melicherčíka Trenčania puk nevedeli prepasírovať. „Kamzíci“ hrali v hernej pohode a pridali aj ďalšie góly. V ďalšej presilovke namieril Kovačevič a odrazený puk skončil za prekvapeným Hiadlovským – 3:0. To však nebolo všetko, tesne pred druhou prestávkou vystrelil Kuľha tak, že puk sa zasekol v bráne. Hlavný arbiter Grečko situáciu vôbec nevidel a až po protestoch domácich išiel telefonovať, gól však po krátkej konzultácii s videorozhodcom uznal – 4:0.

Aj v tretej tretine sa hral pozerateľný hokej. Viac práce mal stále striedajúci Kováč v bráne Dukly, najviac sa zapotil v 46. minúte, keď si Škovira položil trenčianskych obrancov ako kolky, v koncovke však stroskotal práve na gólmanovi Dukly. V koncovke potom neuspel ani Hult. Trenčania potrebovali impulz, Šťastný vyzval na pästný súboj Fabiana, no popradský obranca sa rozhodne nenechal zahanbiť a zložil robustnejšieho súpera na ľad. Dukla mohla streliť aspoň čestný gól, Sojčík po dobrej prihrávke pred Melicherčíkom nepochodil. V popradskom tíme exceloval prvý útok, ktorého najlepší strelec Kuľha predviedol skvelý bekhend, ktorým vyprášil vinkel Kováčovej brány. Popradskí diváci ocenili dobrý výkon domácich standing ovation.

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: „Sme radi, že sme našich divákov potešili nielen výsledkom, ale aj kvalitnou hrou. Daril sa nám prechod stredným pásmom a agresívnou hrou v útočnom pásme sme dokázali podržať puk na hokejkách, z čoho plynuli šance, ktoré sme premieňali. Dôležité bolo, že sme ustáli veľa vylúčení, najmä v druhej tretine. Chlapci preukázali osobnú statočnosť a taktickú disciplínu. Výborný výkon podal najmä brankár Melicherčík, ktorý s istotou kontroloval nebezpečné situácie.“

Juraj Jakubík, asistent trénera Trenčinu: „Chýbalo nám odhodlanie z predošlého stretnutia, srdce a bojovnosť. V prvej tretine sme vystrelili len trikrát. Mohli sme sa však zdvihnúť v druhej časti, kde sme hrali presilovku o dvoch hráčov, no nepodarilo sa. Domáci hrali s rozumom a zaslúžene zvíťazili.“

Text: TASR Foto: mediaportal.biz