Pavol Hrabovský Rôzne Video

Mestské terasy ožili: Popradčanov neodradil ani chlad, VIDEO

V rámci zmierňovania pandemických opatrení sa dnes otvorili terasy na celom Slovensku. Využili to aj Popradčania, ktorí zaplnili námestie pod Tatrami.

Ilustračný obrázok k článku Mestské terasy ožili: Popradčanov neodradil ani chlad, VIDEO
6
Galéria
Foto: Pavol Hrabovský

Zmierňovanie pandemických opatrení postupne naberá na obrátkach. Už minulý týždeň sme sa mohli radovať z otvorenia obchodov, ktoré fungujú v rámci pandemických opatrení. Tento týždeň sa rozviazali ruky podnikateľom, ktorých podniky disponujú terasami.

Malý krok k normálu

Štrbavé slnko a svieži vietor neodradili Popradčanov, ktorí vo veľkom obsadili terasy na námestí. Niektoré doslova praskali vo švíkoch. Koláče, káva, pivo, či miešané drinky boli jednými z hlavných objednávok. Je viac než jasné, že nie len v Poprade chýbali ľuďom podobné možnosti rekreácie. Svoje o tom vie aj pani Magda, ktorá sa rozhodla navštíviť jeden z popradských podnikov, spolu so svojimi kolegyňami:

„Som rada, že tieto terasy sú otvorené. Myslím si, že to ľuďom prospeje. Aspoň na chvíľku má človek pocit, že sa všetko vrátilo do normálu.“

Na terasách sme mohli nájsť všetky vekové kategórie. Od malých deti v sprievode mamičiek, cez maturantov, po seniorov. Hlavne študenti vítajú otvorenie všetkými desiatimi. Podobne ako Marek a jeho spolužiaci, ktorí si dopriali pivo na popradskom námestí:

Je to pohodlnejšie ísť si takto sadnúť ako byť zavretý niekde na byte. Zároveň, je to také zvláštne tu sedieť po tak dlhej dobe."

Nielen terasy

Uvoľňovanie neobišlo ani fitnescentrá, ktoré oddnes fungujú podľa prísnych pandemických nariadení. Pri vstupe do fitnescentra sa musíte preukázať negatívnym testom. Rovnako obmedzený je počet cvičiacich, ktorých môže byť len šesť.

Cvičiaci nemusia mať na tvári nasadené rúško ani respirátor. Vláda však naďalej vyzýva občanov, aby sa riadili protipandemickými opatreniami a nezabúdali na R-O-R: rúško, odstup, ruky.

Ako to vyzeralo na popradských terasách? Fotky z námestia nájdete v priloženej galérií.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Video: Pavol Hrabovský / Zdroj: Dnes24.sk

Aktuálne zo Slovenska:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM