Peter Handzuš Krimi

Mestskí policajti učili ženy sebaobranu. Na kurze sa zúčastnilo približne 20 žien

Pre veľký ohlas zopakovali mestskí policajti vo Vysokých Tatrách jednorazový kurz sebaobrany určený seniorom, ženám a dievčatám.

Ilustračný obrázok k článku Mestskí policajti učili ženy sebaobranu. Na kurze sa zúčastnilo približne 20 žien
Zdroj: TASR

Zástupca náčelníka Mestskej polície vo Vysokých Tatrách Jozef Štefaňák informoval, že do telocvične v Tatranskej Lomnici prišlo v utorok večer približne 20 žien, pričom najmladšia z nich chodí len do materskej školy a najstaršia je už v dôchodkovom veku.

„Ženy boli s kurzom veľmi spokojné, aspoň podľa toho, čo mi hovorili. Urobili sme ho preto, aby sme ich upozornili, že netreba spanikáriť v krízovej situácii a ukázali sme im základné kroky, ako zareagovať na útočníka,“ objasnil Štefaňák. Na kurze sa zúčastnili nielen Tatranky, ale aj ženy z Popradu.

Kurz po druhý raz pripravili policajti so šéfom občianskeho združenia Spoločne proti kriminalite Miroslavom Schlessingerom. „Ak môže človek urobiť všetko preto, aby sa nestal obeťou trestného činu, nemal by nechať nič na náhodu,“ upriamil pozornosť na efektívnu prevenciu narastajúcej kriminality Štefaňák s tým, že „v prvom rade každého nabádame na opatrnosť a obozretnosť“.

Dôležité je správne zhodnotiť situáciu

Praktické ukážky sebaobrany, ktorá spočíva predovšetkým v schopnosti správne zhodnotiť situáciu, a čo najlepšie ju riešiť, považuje za rovnako primeraný spôsob, ako odvrátiť aj fyzický útok. Výcvik bol zameraný najmä na obranu pred útočníkom, nepríjemné pocity z nechceného zážitku môžu totiž podľa Štefaňáka dlho pretrvávať.

„Je našou povinnosťou napomôcť eliminovať možné hrozby pre nevinných ľudí,“ konštatoval Štefaňák, ktorý svoje postrehy z takmer dvadsaťročnej policajnej praxe zhutnil v sofistikovanej verzii ako cenné rady do štvorstranového letáčika s názvom S nami nie si sama. V ňom najmä ženy oslovuje cennými radami na každý deň. Leták dostali aj všetky ženy, ktoré sa zúčastnili na utorkovom kurze.

V podobných aktivitách bude Mestská polícia vo Vysokých Tatrách podľa Štefaňáka pokračovať aj v budúcnosti.

Mestskí policajti učili ženy sebaobranu. Kurzu sa zúčastnilo približne 20 žien
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM