Ľubomír Hudačko Správy

Meteorológovia varujú pred silným vetrom: V Poprade a okolí sa musíme mať na pozore

Výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu sa miestami očakáva aj v Popradskej kotline.

Ilustračný obrázok k článku Meteorológovia varujú pred silným vetrom: V Poprade a okolí sa musíme mať na pozore
Zdroj: TASR/Michal Svítok

V okrese Poprad sa v Popradskej kotline miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h). Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webstránke.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

„Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozornili odborníci.

Rýchlosť vetra

V daných okresoch sa na horách vo výške približne nad 1 800 metrov podľa ústavu miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu.

Výstraha platí v okrese Poprad v piatok 27. 5. v čase od 9.00 hod. do 18.00 hod.

Počítať treba aj s vetrom v nižších polohách. Okrem toho sa v Popradskej kotline miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu. Rýchlosť podľa ústavu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM