Správy

Minister Krajčí predstavil nového riaditeľa Nemocnice Poprad: Takéto má plány

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) predstavil na brífingu pred Nemocnicou Poprad nové vedenie nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Minister Krajčí predstavil nového riaditeľa Nemocnice Poprad: Takéto má plány
Zdroj: FNsP F. D. Roosevelta

Generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Nemocnice Poprad je od 12. júna manažér a lekár Anton Hanušín.

Krajčí poznamenal, že súčasný riaditeľ pracoval v popradskej nemocnici ako anestéziológ a prešiel si aj niekoľkými manažérskymi pozíciami u súkromníkov, ktorí prevádzkujú slovenské zdravotníctvo. Na ministerstve pomáhal Krajčímu v prvých mesiacoch pandémie koordinovať nemocnice a zdravotnú starostlivosť na Slovensku.

„Krátko po nástupe do vlády som odvolal súčasného generálneho riaditeľa, ktorý bol v aktívnom vyšetrovaní Národnou kriminálnou agentúrou pre hospodársku trestnú činnosť. Súčasný riaditeľ bol víťazom výberového konania, kde sa o miesto uchádzali okrem neho ďalší štyria uchádzači a všetci piati členovia výberovej komisie odporučili práve jeho, aby sa stal generálnym riaditeľom tejto nemocnice. Ja si myslím, že je to správne a dobré rozhodnutie,“ povedal minister.

Hanušín predstavil víziu nemocnice. „Rád by som ukázal, že aj štátna nemocnica môže fungovať efektívne a propacientsky,“ uviedol. V nemocnici chce vybudovať traumacentrum, endovaskulárne intervenčné centrum, rozvíjať onkoprogram, dobudovať neurocentrum a pripravuje aj zavedenie samoobjednávania klientov. „Máme pripravený jeden projekt vyhľadávania žien v marginalizovaných komunitách, ktoré majú nedostupnú prevenciu, pretože o nej nevedia, takže chceme prispieť tým, že tieto ženy budeme vyhľadávať, dáme im termín, privezieme ich do nemocnice a budeme robiť preventívnu medicínu,“ prezradil svoje plány nový riaditeľ.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM