Mladí hasiči súťažili v Gerlachove. Daniel Faix zvíťazil už po piatykrát

Mladí hasiči zbierali ďalšie body do tabuľky Podtatranskej olympiády na už tretej tohtoročnej súťaži v Gerlachove konanej v nedeľu 5.5.2013.

Ilustračný obrázok k článku Mladí hasiči súťažili v Gerlachove. Daniel Faix zvíťazil už po piatykrát

Súťaž bola jednou zo sprievodných akcií konaných na Slovensku i v okrese Poprad na počesť sv. Floriána – patróna hasičov.

Spišiaci predbehli miestnych

S dvoma súťažnými disciplínami celoštátnej hry PLAMEŇ – štafeta na 400 m s prekážkami a požiarny útok CTIF sa i najlepšie popasovali chlapci zo ZŠ Hutnícka ZK IMA I /záujmový krúžok individuálnej mládežníckej aktivity/ zo Spišskej Novej Vsi pod vedením Jozefa Strelu. Druhá priečka patrila domácim z Dobrovoľného hasičského zboru /DHZ/ Gerlachov – vedúci kolektívu Miroslav Budinský. Tretí bol DHZ Šuňava – vedúca Žofia Šebestová a Henrich Barilla , štvrtá ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves II, piaty DHZ Kravany /vedúci Rastislav Ferienčík/ a šiesta DHZ Spišská Teplica /vedúci Jozef Ďuriš/.

Medzi dievčatami prvenstvo patrilo ZŠ Šuňava po taktovkou Jána Kallu pred DHZ Vikartovce / vedúci Peter Drevko/ a DHZ Spišské Bystré / vedúci František Kundis a Mária Ilošvajová/ . Poradie ďalších : 4. DHZ Kravany, 5. DHZ Vikartovce.

Okrem desať – členných kolektívov sa predstavilo i desať 5-členných kolektívov mladých hasičov medzi ktorými bolo na prvých troch miestach nasledovné poradie : 1. ZŠ Šuňava , 2. DHZ Štrba , 3. DHZ Spišské Bystré.

Daniel Faix zvíťazil už po piatykrát

O ceny bojovali i jednotlivci v behu na 50 m s prekážkami. V súťaži chlapcov už piaty rok po sebe zvíťazil Daniel Faix z Gerlachova pred Štefanom Grešom zo ZŠ Hutnícka zo Sp. Novej Vsi a ďalším domácim pretekárom Benjamínom Spišákom. Medzi dievčatami prvá skončila Zuzana Legátová /ZŠ Šuňava/ druhá bola Júlia Dulíková / ZŠ Hutnícka Sp. Nová Ves/ a tretia Tatiana Hanulová / ZŠ Šuňava/. Najväčšiu radosť z ocenenia prejavili najmladší účastníci súťaže – Karin Budinská z Gerlachova a Damián Petruľa zo Spišského Bystrého.

Dobrovoľní hasiči sa v tomto roku stretnú v Gerlachove ešte raz – 15. septembra na súťaži hasičských družstiev dospelých a dorastu, ktoré sa bude konať v rámci osláv 135. výročia založenia miestneho Dobrovoľného hasičského zboru.
Ďalšie meranie síl hasičskej mládeže bude v sobotu 25. mája o 10.00 hodine na futbalovom štadióne v Štrbe.