Mladí hasiči súťažili v Šuňave. Jeden pohár zostal doma

V Šuňave sa uskutočnil už deviaty ročník súťaže mladých hasičov o Pohár starostu obce za účasti 28 družstiev z dobrovoľných hasičských zborov a základných škôl.

Ilustračný obrázok k článku Mladí hasiči súťažili v Šuňave. Jeden pohár zostal doma

Družstvá preukazovali pripravenosť v troch disciplínach hry Plameň – štafete 5 × 30 metrov s prekážkami, štafete hasičských dvojíc a uzlovej štafete.

Chlapci zobrali pohár do Gerlachova

Medzi šestnástimi družstvami chlapcov bol opäť najlepší DHZ Gerlachov, ktorý získal Putovný pohár starostu obce do svojho trvalého vlastníctva za víťazstva tri roky po sebe. Druhý skončil domáci DHZ Šuňava I. Tretia priečka patrila DHZ Spišské Podhradie. Do prvej desiatky sa ešte nominovali : 4. DHZ Slovenská Ves, 5.DHZ Šuňava II, 6. DHZ Šuňava III, 7. DHZ Šuňava IV, 8.DHZ Poprad – ZŠ Veľká, 9.DHZ Spišské Bystré a 10. DHZ Tatranská Lomnica.

Medzi dievčatami zvíťazila Šuňava

Spomedzi dvanástich kolektívov mladých hasičiek ani tento rok premožiteľa nenašla ZŠ – DHZ Šuňava I, zaslúžene po deviaty raz zvíťazila a prevzala putovný pohár starostu obce natrvalo. Potvrdili, že titul majsteriek SR v celoštátnom kole hry PLAMEŇ 2012 i tretie miesto v Európe v tomto roku im právom patrí. Druhé skončili Vikartovce I. Bronzové medaile patrili ZŠ – DHZ Šuňava II. Poradie ďalších v prvej desiatke : 4.DHZ Spišské Bystré I, 5.DHZ Šuňava,6. DHZ Spišské Bystré II, 7. ZŠ – DHZ Šuňava III, 8.DHZ Kravany II, 9.DHZ Slovenská Ves a 10.DHZ Vikartovce II.

V súťaži jednotlivcov medzi 24 chlapcami bol najlepší Daniel Faix pred Adamom Faixom / obaja Gerlachov/, tretia priečka patrila Michalovi Matějovskému /Slovenská Ves/.

Dievčat sa zapojil ešte vyšší počet – 31. Prvá bola Zuzana Legátová /ZŠ Šuňava/ pred Adrianou Feriancovou /DHZ Šuňava/ a Dominikou Fedorčákovou /ZŠ Šuňava/.

Ocenenie najlepších družstiev i jednotlivcov vykonal starosta obce Šuňava Stanislav Kubaský a predseda KV DPO Prešov Marián Rušin. Pri príležitosti životného jubilea bol odmenený zo strany OV DPO Poprad i starosta obce Stanislav Kubaský, ktorý dlhodobo podporuje dobrovoľnú požiarnu ochranu v obci.

Záver sezóny bude vo Svite

Zúčastnené kolektívy si podľa umiestnenia v tejto desiatej tohtoročnej súťaži pripísali ďalšie body do tabuľky 13.ročníka Podtatranskej olympiády mladých hasičov. Pre záverečnou súťažou u chlapcov vedie DHZ Šuňava pred DHZ Gerlachov a DHZ Spišská Teplica. U dievčat triumfuje ZŠ Šuňava pred DHZ Spišské Bystré a DHZ Šuňava.

Vyvrcholenie hasičskej sezóny budú mať mladí hasiči v športovej hale vo Svite v sobotu 9. novembra 2013, keď sa stretnú na dvadsiatom prvom ročníku Halových majstrovstiev Slovenska. Budú tu súťažiť chlapci i dievčatá o Putovné poháre prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR.