Pavol Hrabovský Hokej

Mladí Slováci rozstrieľali Nemcov: Popradčan Mešár mal prsty v štyroch góloch!

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov na turnaji Hlinka Gretzky Cup porazila Nemecko 12:2. V jednoznačnom zápase hniezdil aj najmladší Kamzík.

Ilustračný obrázok k článku Mladí Slováci rozstrieľali Nemcov: Popradčan Mešár mal prsty v štyroch góloch!
Zdroj: HK Poprad

Piešťanský ľad sa stal miestom historicky prvého postupu slovenských hokejistov do štvrťfinále Hlinka Gretzky Cupu. Predchádzala tomu však netradičná hokejová nádielka zo strany domácich, ktorí deklasovali Nemecko 12:2. Stretnutie prinieslo hneď niekoľko štvorbodových hráčov, medzi ktorými sa ocitol aj Popradčan Filip Mešár.

Do stretnutia vkročili lepšie Nemci, ktorí už v tretej minúte otvárali skóre. Ullmann nahrával Geidelovi do predbránkového priestoru, ktorý poslal puk za Eliášov chrbát. To však bol jediný gól, ktorý sme počas prvej tretiny mohli na nemeckej strane vidieť. Už v piatej minúte vyrovnával Dvorský po nahrávke Čiernika. Ten po napriahnutí strely efektívne zmiatol brankára nahrávkou.

V deviatej minúte si pripísal prvý bod Filip Mešár, ktorý potrestal nedisciplinovanosť Nemecka strelou z ľavého kruhu.

Slováci sa v úvodnej tretine tešili ešte z troch ďalších využitých presiloviek, v ktorých skóroval Repčík, Slafkovský a Čiernik. Mešár si pri Repčíkovom góle pripísal ďalšiu asistenciu na turnaji. Druhá tretina patrila suverénne Slovákom. Tí neustále vyvíjali tlak na nemeckú osemnástku. V tridsiatej minúte skóroval Dvorský. V tridsiatej tretej minúte ho nasledoval Sýkora.

Ondrej Molnár dokázal v päťdesiatej druhej minúte položiť nemeckého brankára a zvýšiť stav skóre na 7:1. Hostia sa však opäť ocitli na trestnej lavici, čo využil Dvorský po asistencii od Mešára a Nemca. V päťdesiatej štvrtej minúte dokázal stav znížiť Pischoff, no Repčíkov gól spečatil konečný výsledok 12:2.

Štvorbodovým ziskom sa mohlo pochváliť hneď päť slovenských hokejistov: Filip Mešár (1+3) Juraj Slafkovský (2+2), Ondrej Molnár (2+3), Šimon Nemec (0+4) a Alex Čiernik (1+3)

„Je to ako sen. Dúfam, že v tom budeme pokračovať a dôjdeme za svojím vytúženým cieľom,“ vyjadril sa po výhre Mešár pre Hockey Slovakia. Slovenskú reprezentáciu ďalej čaká v základnej skupine duel so Švédmi, ktorý odohrajú dnes o 19:00. Postup do semifinále majú však istý.

Sumár:

Slovensko 18 – Nemecko 18 12:2 (5:1, 4:0, 3:1)

Góly: 3. Gaidel (Ullmann), 5. Dvorský (Čiernik, Molnár), 9. Mešár (Nemec, Slafkovský), 14. Repčík (Slafkovský, Mešár), 15. Slafkovský (Nemec, Dvorský), 18. Čiernik (Petrovský, Štrbák), 30. Dvorský (Čiernik, Molnár), 33. Sýkora (Petrovský, Moško), 35. Molnár (Čiernik), 38. Slafkovský (Nemec, Dvorský), 52. Molnár (Dvorský, Štrbák), 53. Dvorský (Mešár, Nemec), 54. Pischoff (Bettahar) 57. Repčík (Mešár)

Vylúčení: 4:8, presilovky: 6:0, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Müllner, Štefik – Jedlička, Valo – Jonák.

Zostavy:

Slovensko: Eliáš (Jurčák) – Moško, Nemec ©, Nátny, Štrbák, Kmec, Žabka, Krakovský, Nahálka – Slafkovský, Repčík, Mešár (A) – Žlnka, Petrovský, Sýkora (A) – Molnár, Dvorský, Čiernik – Kopecký, Honzek, Šotek.

Nemecko: Wolf (Noack) – Kauhanen, Hafenrichter, Sinn, Bettahar (A), Hübner, Grunewald, Grasmik, Sturm – Lutz ©, Kechter, Krening – Pischoff, Hauf, Elias (A) – Rollinger, Sivic, Anton – Oswald, Ullmann, Gaidel.