Krimi

Mladík sa pokúsil v Poprade zaplatiť 500 eurovou bankovkou: Predavačke sa niečo nezdalo

Bankovku v hodnote 500 eur našinec nevidí tak často. 20-ročný mladý muž bol buď obetou podvodu, alebo si chcel nezákonne prilepšiť.

Ilustračný obrázok k článku Mladík sa pokúsil v Poprade zaplatiť 500 eurovou bankovkou: Predavačke sa niečo nezdalo
Zdroj: www.pixabay.com

20-ročný Popradčan bol okresným popradským vyšetrovateľom obvinený zo zločinu uvádzanie falošných, pozmenených a neoprávnene vyrobených peňazí a cenných papierov. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Obvinený muž 31. mája prijal od neznámej osoby v Poprade bankovku nominálnej hodnoty 500 eur, s ktorou sa následne pokúsil zaplatiť v jednom z obchodným domov.

Pri pokladni ho predavačka upozornila, že bankovka sa opakovane vysúva zo samoobzlužnej pokladne a preto ňou nie je možné platiť. Predavačka bankovku vizuálne prezrela a nadobudla podozrenie, že bankovka môže byť falošná, obsahovala čínske znaky a aj farba nezodpovedala reálnej bankovke tejto nominálnej hodnoty,“ informuje o prípade krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Bankovka bola zaslaná do Národnej banky Slovenska v Bratislave za účelom posúdenia jej pravosti, odborný posudok vyhodnotil túto bankovku ako falzifikát.

Foto: Ilustračné

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM