Pavol Krupka Rôzne

Mliečny festival Kravál zabavil a možno aj poučil

Mestské oslavy Medzinárodného dňa detí boli v tomto roku po prvýkrát spojené s Mliečnym festivalom a kampaňou Objav mlieko, ktorých cieľom je zábavnou formou poukázať na hodnoty, skryté v tomto prírodnom produkte.

Arénou Poprad sa celú sobotu potulovali zvieratká, ktoré bežne môžeme nájsť len na hospodárskych dvoroch. Zvieratká, samozrejme, chodili len po dvoch nohách, ale deťom, ktoré im preukazovali náklonnosť, to nevadilo, práve naopak. Hnedo-biela kravička Henrieta bola snáď najväčším lákadlom. Nebola však sama. Vedľa pódia stála ešte jedna, tá už bola takmer skutočná, lebo z nej sa dokonca dalo nadojiť mlieko. A čo sa dá, to treba vyskúšať… Deti však poslušne stáli v zástupe a čakali, kým na ne príde rad, a potom súťažili, kto od kravičky získa viac mlieka. Prišli aj umelci. Kampaň podporila a halu roztancovala speváčka Dominika Mirgová a rovnako aj skupina Nocadeň, divákom sa predviedla aj tanečná skupina Breakfans.

Potom už nasledoval hlavný bod programu – prvý slovenský rekord v počte ľudí, pijúcich v rovnakom čase mlieko. Presne o 17.30 dostali do rúk pohárik s mliekom deti a dospelí nielen z Popradu, ale aj z ďalších dvoch miest – zo Žiliny a z Nitry. Po sčítaní nepoužitých pohárikov sa ukázalo, že zúčastnení spolu vypili 1968 decilitrových dávok mlieka. Toto číslo sa tak stalo prvým slovenským rekordom. V ďalších rokoch sa ho organizátori budú snažiť prekonať. Popradčania sa v tomto zápolení umiestnili uprostred – s počtom 650 vypitých pohárov mlieka porazili Žilinu, ale na Nitru už toto číslo nestačilo. Tam bolo vypitých pohárov o stovku viac.

Popradská aréna potom už opäť patrila hudbe, konkrétne skupine IMT Smile. Tá v hodinovom programe zahrala všetky svoje hity, čím potešila mladých, ktorí sa zhŕkli pod pódiom a spievali spolu s Ivanom Táslerom. Večerný program i celé podujatie zavŕšilo veľkoplošné premietanie filmu Shrek. A čo sa stalo so zvyšným mliekom? Zvyšné škatule organizátori venovali jednej z popradských materských škôl, obsahujú viac ako 200 litrov mlieka.

Súvisiaci článok: http://www.poprad24.sk/clanky?…

Mliečny festival Kravál zabavil a možno aj poučil
1
Galéria
KravalPP
28
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie