Ľubomír Hudačko Správy

Most v Liptovskej Tepličke dostane nový šat: Už bolo načase, veď má 58 rokov!

Prešovská župa by mala vynovený most v Liptovskej Tepličke odovzdať motoristickej verejnosti do užívania už v októbri 2023.

Ilustračný obrázok k článku Most v Liptovskej Tepličke dostane nový šat: Už bolo načase, veď má 58 rokov!
Zdroj: Prešovský samosprávny kraj

Mostný objekt zo 60-tych rokov minulého storočia v obci Liptovská Teplička dostane nový šat. Dnes24.sk o tom informovala Lea Lehotská z Kancelárie predsedu PSK.

Komplexná rekonštrukcia má predĺžiť jeho životnosť a prispieť k zvýšeniu bezpečnosti premávky.

Kraj spustil modernizáciu mosta, ktorý vedie ponad tunajší potok. Má už 58 rokov.

Za 628-tisíc eur

„Vynútil si ju jeho zlý stavebno-technický stav hodnotený stupňom šesť. Za 180 kalendárnych dní ho PSK kompletne opraví a zrekonštruuje aj priľahlé úseky cesty III. triedy. Využije na to financie zo svojho rozpočtu, ktoré sú vo výške viac ako 628-tisíc eur,“ uviedla Lehotská.

Most v obci má premostenie 7,4 metra a rekonštrukčné práce na ňom prebiehajú v polovičnom profile. Začali sa na pravej strane a na mieste pod mostom, pričom cestná premávka sa odklonila na druhú stranu objektu s obmedzením rýchlosti pre motoristov na 30 km/h.

Na samotnom objekte ide o vybúranie ríms spadového betónu z jeho nosnej konštrukcie, vybúranie múrikov i krídel a taktiež o odstránenie nosnej konštrukcie mosta.

Neskôr sa dobudujú krídla a prechodová oblasť, osadia kotvy ríms a taktiež sa vykoná izolácia mostovky s ochrannou vrstvou vozovky. V závere sa na moste osadia bezpečnostné zariadenia.

Už v októbri

V poslednej fáze sa pristúpi k dokončovacím prácam v jeho okolí, ktoré sa budú týkať svahového kužeľa, dlažby a spevnenia krajníc. Prešovská župa by mala vynovený most v Liptovskej Tepličke odovzdať motoristickej verejnosti do užívania už v októbri 2023.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM